Melbourne Dil Okulları

Melbourne Dil Okullarında Eğitim

İngilizce öğrenmek için yurtdışında bir dil okulu seçmeyi düşünüyorsanız, tercihleriniz arasına alabileceğiniz en güzel yerlerden biri Avustralya’nın Melbourne kentinde hizmet veren dil okulları olması gerekir.  Hem daha kısa sürede dil öğrenmek, hem dil öğrenirken pratik yapma şansına sahip olmak için tercih edebileceğiniz şehir, yaşam kalitesi bakımından son derece iddialı bir yerdir. Burada eğitim almak, kendi başına birçok avantajı beraberinde getirir. Pratik yapma şansının daha fazla olması, eğiticilerin kendi alanlarında son derece başarılı olmaları ve eğitim döneminde ülkenin uluslararası öğrencilere sunduğu çalışma izninin olması, dil öğrencileri açısından son derece kaliteli bir ortamda eğitim almalarına imkân sağlamaktadır. Melbourne dil okulları, dünya genelinde bilinen ve tercih edilen kurumlardır. Dil eğitimi alırken aynı zamanda ülkenin tüm güzelliklerini bir arada yaşama fırsatına sahip olmak, kesinlikle daha verimli sonuçlara ulaşmayı sağlar.

Bir ülkenin veya bir kentin tercih edilmesinde en büyük etken, yaşam kalitesidir. Avustralya genel olarak yaşam kalitesi bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden biridir. Sosyal hayat hakları, ulaşım, iletişim gibi temel ihtiyaçlar konusunda sıkıntısı bulunmayan bu ülkenin Melbourne kenti, yaşam koşullarında sunduğu kolaylıkları ile bilinen bir kenttir. Melbourne dil okulları tercihinin tercih sıralamasında ilk yerlerde yer almasının en büyük nedenlerinden biri de budur. Çünkü dil okullarına yakın mesafede yer alan konaklama birimleri sayesinde öğrencilerin okula gidiş gelişleri daha rahat bir hale gelmektedir.

Yıl içerisinde farklı dönemlerde programlarla dil eğitiminin verildiği Melbourne dil okulları, fiyatların oluşmasında da sezonların etkisi altında kalıyor. Bir de dönemsel olarak düzenlenen kampanyalar vardır. Mesela kış aylarında daha sakin olduğu için bu dönem, Melbourne dil okulları fiyatları daha uygun olur ama yaz dönemlerinde öğrencilerin daha fazla tercih etmeleri ile birlikte fiyatlar da haliyle yükselebiliyor. Yani tercih ettiğiniz döneme göre farklı fiyatları görebilirsiniz. Bu nedenle daha ekonomik rakamlar arıyorsanız ya kampanya tarihlerini takip edin veya kış döneminde yapılan programları tercih edin. Melbourne dil okulları hakkında ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaramızdan yurtdışı eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Avustralya, eğitim alanında dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biridir. Okyanusya’da bulunan ülkeye bağlı kentlerin hemen hemen hepsi, eğitim alanında adını duyurmayı başarmış kentler olup eğitimde sundukları kalite ile kendilerini duyurmayı başaran okullara ev sahipliği yapmaktadırlar. Melbourne, Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehridir. 4 milyona yakın bir nüfusa sahip olan şehir, dil okulları ile hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı ülkelerinden her yıl binlerce öğrencinin eğitim almak üzere gittikleri yerlerden biridir. Kaliteli İngilizce eğitiminin seçkin adreslerinden biri olan Melbourne’da yer alan Embassy CES, International House, Universal Institute of Technology ve Eurocentres gibi dil okulları, dünya genelinde markalaşmayı başarmış okullar olup öğrencilere sunulan eğitim hizmetleri ile kendilerinden söz ettiren kurumlardır.

Dil eğitimi veya üniversite eğitimi için Avustralya’yı tercih eden öğrencilerin en sıklıkta tercih ettikleri kentlerden biri Sydney diğeri ise Melbourne’dur. Kozmopolit yapısı, sıcak ve samimi insanları, uluslararası öğrencilerle yerli halkın kurduğu sıcak ilişki, öğrencilerin kısa sürede Melbourne’a adapte olmalarına yardımcı oluyor. Ancak her kentin kendine göre yaşam maliyeti vardır. Bazı Avustralya kentlerinde maliyetler daha yüksek iken bazı şehirlerde daha uygundur. Bu durum, ülkemiz de dâhil olmak üzere dünyanın her yerinde böyledir. Melbourne’da yaşam maliyetini hesaplarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu konaklama maliyetidir. Konaklama maliyeti de tercih edilen yere göre (şehir merkezi, kenar mahalle) değişmektedir. Melbourne’da konaklama maliyetleri genellikle haftalık olarak hesaplanır. Burada ortalama bir öğrencinin konaklama için ihtiyacı olan para haftalık 285AU$’dır. Rakam biraz yüksek gibi görünse de 12 haftadan daha uzun süre kalacak öğrencilere haftada 20 saat çalışma izninin verilmesi, mali açıdan rahatlamaya yardımcı oluyor.

Bir öğrenci için en önemli şeylerden biri kentin ulaşım alanındaki başarısıdır. Sürekli olarak okul ile ev arasında gidip-gelmek zorunda kalan öğrenciler, bu detay üzerinde bir hayli fazla dururlar. Melbourne’da ulaşım konusunda herhangi bir problemin olmadığını kolaylıkla belirtebiliriz. Toplu taşıma araçlarının sürekli faaliyette olması, kalabalık olmasına rağmen yeteri kadar aracın bulunması gibi önemli etkenler, burada eğitim alan öğrencilerin ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşamadan kolaylıkla okula gidip gelmelerini sağlamaktadır.

Popüler Melbourne Dil Okulları

Melbourne Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları

OkulŞehir12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
IlscMelbourne2760552082809200
Ability EnglishMelbourne2400480072008160
Kaplan International CollegesMelbourne39067644907212740
Ec EnglishMelbourne31206240936010400
Elsis EnglishMelbourne2760552082809200
International HouseMelbourne2700540081009000
Universal EnglishMelbourne2280456068407600

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım