ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Sydney Dil Okulları

Dil öğrenmeye karar veren bir kişinin önüne birden fazla seçenek çıkar. Evde kendi başına dil öğrenmek, yakınındaki bir kurstan eğitim almak, bulunduğu ildeki veya çevre ilde yer alan kendinden söz ettiren bir dil okulundan eğitim almak veya yurtdışında dil eğitimi almak gibi farklı alternatifler kişinin karşısına çıkar. Ama şu şekilde dil öğrenmek oldukça zorlayıcı ve zaman alan bir süreçtir ve pratik anlamında yetersizdir. Mesela İngilizce öğrenmek için yakınındaki bir kursa kayıt yaptıran  biri kısıtlı olanaklarla İngilizce öğrenmeye çalışır ve kurs dışındaki hayat Türkçe aktığından kursta öğrendiği kursta kalır. Bu nedenle öğrencilerimize anadili İngilizce olan bir ülkede İngilizce öğrenmelerini ve eğer dil öğrenirken çalışmak da istiyorlarsa ve Avustralya’nın benzersiz kültürünü tanımak istiyorlarsa Avustralya’da İngilizce öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

Avustralya’da İngilizce eğitimi düşünen öğrencilerimiz çoğunlukla büyük şehirleri tercih ederler. Bu şehirlerden Sydney dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirdir.

Ama Sydney gibi bir yerde İngilizce öğrenmenin avantajları da kalitesi de çok farklı olur. Neden mi? Sydney, Avustralya’nın öğrenci alma konusunda en çok yoğunluğun yaşandığı şehirlerin başında gelir. Ilıman bir iklime sahip olması, İngilizce dil eğitiminde kalite çıtasını her sene daha da yükseltmesi, uluslararası öğrencilere sunduğu avantajların fazla olması, sosyal hayatın canlı olması, part-time iş olanaklarının fazla olması Sydney’in cazibesini arttırır.

Avustralya, 23 milyonu aşkın nüfusuyla birçok farklı kültürü ortak paydada birleştiren kozmopolit bir ülkedir. Sydney, sıcak iklimi ve samimi insanları ile dünyanın her yerinden gelen öğrencileri saran bir yaşam biçiminin olması ve özellikle de uzun dönem İngilizce öğrencilerinin kısa sürede Sydney’e alışmalarını adeta bir Avustralyalı gibi yaşayarak harika bir İngilizce deneyimi yaşamalarını sağlar. Sydney dil okulları, genellikle şehir merkezinde bulunan merkezi konumlarıyla ulaşımı kolaylaştırırken, şehir merkezinin canlı ve sosyal yaşamına da oldukça yakındır. Sydney dil okulları, İngilizce eğitiminde  sundukları yüksek kalite ve geniş eğitim imkanları ile  dünyanın en çok tercih edilen dil okulları olmayı başarıyor. Program seçeneklerinin fazla olması ve sunulan hakların geniş kapsamlı olması da ayrıca değerlendirilebilir yönlerinden biridir.

Sydney dil okullarında genel İngilizce, akademik İngilizce, Cambridge ve IELTS sınav hazırlık programlarına kayıt olabilirsiniz. Her pazartesi  başlayan İngilizce kurslarıyla öğrencilere yıl boyunca istedikleri  zaman başlayabilme esnekliği sunarlar. Sydney’de İngilizce öğrenebileceğiniz global zincir  dil okulları ve butik dil okulları bulunur. Sınıf mevcudu ortalama 8-12 kişi arasında değişmektedir.

Neden İngilizce öğrenilmelidir?

Günümüz iş dünyasında insanların istedikleri gibi bir işte çalışabilmeleri ve daha da önemlisi iyi bir  kariyer sahibi olabilmeleri için iyi derecede İngilizce bilme şartını yerine getirmeleri gerekir. Dikkat ederseniz son yıllarda Türkiye’de personel alımı yapan şirketlerin ortak tek yönleri, personellerinden İngilizce bilmelerini şart koşmalarıdır. Elbette Türkiye’deki okullarda dil eğitimi verilmektedir ama bunun hangi oranda başarılı olduğu tartışmaya açık bir konudur. Elbette her geçen gün yeni gelişmeler ve farklı değişimler bu alanda kendini gösteriyor ama bu çabalar ne kadar fazla olursa olsun bir yerde dil eğitimi için yeterli  olmuyor ve bu da dil eğitimi almak isteyenlerin daha çok yurtdışına doğru yelken açmalarına neden olmaktadır. Peki, yurtdışında neden özellikle Avustralya diyoruz? Çünkü burası, her anlamda yaşanmaya değer bir ülke olmakla birlikte sunduğu avantajlar bakımından da diğer ülkelere göre çok daha cazip bir ülkedir ve kendinden başarılarıyla söz ettiren Sydney, eğitim alanında dünya geneline sağladığı katkıları ile ön plana çıkmayı başarıyor. Sydney dil okulları, her yıl dünyanın birçok yerinden gelen öğrencilere ev sahipliği yaparken, canlı sosyal yaşamıyla Sydney şehri öğrencilere pratik şansı sunmaktadır.

Ne kadar sürede İngilizce öğrenilir?

Aslında tüm dünyada dil eğitimi veren ülkelerdeki dil okullarında bazı standartlar vardır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin belli bir dönemde burada kalmaları gerekir ve tercih ettikleri dil eğitimi programının yoğunluğuna ve de dil öğrenen kişiye göre de zaman kısalabilir veya uzayabilir. Bu durum, tamamen görecelidir. Sydney dil okullarının hemen hepsi geniş program ve haftalık saat seçenekleri sunar. Programlara bakarak ihtiyacınız olan en doğru programa ve okula Avustralya Eğitim Dünyası aracılığı ile kayıt olabilirsiniz.  Kurumumuz uzun yılların deneyimi ile öğrencilerine geniş okul ve program seçenekleriyle ücretsiz ve profesyonel bir danışmanlık hizmeti sunar. Kayıt aşamasından vizeye; konaklamadan, Avustralya çalışma koşullarına kadar Avustralya’da eğitimle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz her konuda öğrencilerimize destek olmaktayız.

Categories :
Şimdi Ara
Whatsapp