...

Hawthorn English | Melbourne

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Hawthorn English Dil Okulu

Hawthorn English Hakkında Genel Bilgi

Hawthorn English Dil Okulu, 1986 yılından beri yabancı öğrencilere İngilizce eğitimi sunmaktadır. Melbourne şehir merkezine toplu taşıma ile sadece birkaç dakika uzaklıkta bulunan dil okulu, Avustralya’nın en eski ve en büyük dil okullarından biridir. Öğrencilerin bağımsız çalışma becerilerini geliştirmelerine ve bireysel öğrenme ihtiyaçlarına odaklanmalarına yardımcı olmak için çeşitli imkanlar sunan Hawthorn English Dil Okulu, en yüksek kalitede eğitim ve destek hizmetleri sunmayı hedefleyen dil okulu derneği tarafından temsil edilmektedir.

Hawthorn English Dil Okulu, Melbourne kampüsünde 35 sınıfta aynı dönem içinde 1200 öğrenci kapasitesine sahiptir. Dil okulu, öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmeleri için gerekli olan ortamı sağlar ve öğrencilerin kendilerini ifade etme becerilerini ilerletmelerine yardımcı olur. Böylece öğrenciler, İngilizce dilinde daha güvenli ve akıcı hale gelirler.

Melbourne, Avustalya’nın Victoria eyaletinin başkenti ve ülkenin de facto kültür başkentidir. 5 milyondan fazla insana ev sahipliği yapan şehrin nüfusunun genç yaş ortalaması, yabancı öğrencileri şehre çeken faktörler arasındadır. Her kültürden ve yaştan insanların oluşturduğu kültürel çeşitlilik, rahat hayat tarzı, şehirde yaşayan insanların refah seviyesi öğrencilerin kendilerini evlerinde hissetmesini ve her geçen gün yeni tecrübeler edinmesini sağlamaktadır.

Melbourne şehir altyapısı ve istatistiksel olarak düşük suç oranı öğrencilerin şehri gönül rahatlığı ile tercih etmesinde rol oynamaktadır. Uluslararası şirketlerin araştırma ve geliştirme merkezlerini bulunduran şehir, İngilizce öğrenirken mesleki tecrübe edinmek isteyen öğrenciler için çeşitli iş imkanları sunmaktadır. Öğrenciler kendi sektörlerinde mesleki tecrübelerini ilerletmek ve sektörel İngilizce dil yeteneklerini geliştirmek için sıklıkla staj ve part-time işlere başvurmaktadır.

Okul İçindeki İmkanlar

Merkezi Konum

Ücretsiz WiFi

Modern Sınıflar

Kütüphane

Spor Salonu

Kantin

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce Eğitim Programı
  • Akademik Amaçlı İngilizce Eğitim Programı
  • Melbourne Üniversitesi İngilizce Köprü Programı
  • Yoğunlaştırılmış İngilizce ile Akademik Hazırlık Programı
  • IELTS Hazırlık Programı
  • İş ve İş Hayatına Hazırlık Programı
  • İngilizce ve Staj Programı

Sosyal Aktiviteler

Hawthorn English Dil Okulu sosyal aktivite programı Spor, Kültür, Açık Programlar ve Geziler’in kısaltması olan SCOPE olarak bilinir: SCOPE programı aracılığıyla, yeni arkadaşlar edinebilir ve İngilizce dil öğreniminde başarılı olmak için gereken güveni kazanmanızı sağlayan bir dizi sosyal aktiviteye katılabilirsiniz. Düzenli olarak organize edilen spor müsabakaları, hafta sonu gezileri ve aktiviteleri , sınıf ve öğretmen ile müfredat tabanlı ders gezisi ve kurstan arta kalan zamanda gecelik gezilere katılabilirsiniz.

Bunların dışında, Melbourne, Avustralya’nın en canlı şehirlerinden biridir ve birçok sosyal aktivite imkanı sunar. Şehir, müzeler, sanat galerileri, tiyatrolar ve alışveriş merkezleri gibi birçok farklı kültürel mekanlara ev sahipliği yapar. Ayrıca, plajları, parkları ve bahçeleri ile de doğal güzellikleri keşfetmek için harika bir yerdir. Melbourne’de ayrıca festivaller, konserler ve spor etkinlikleri gibi birçok etkinlik düzenlenmektedir, bu nedenle herkes için ilgi çekici bir sosyal aktivite bulmak kolaydır.

Konaklama Seçenekleri

Hawthorn English Melbourne’de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Hawthorn English Dil Okulu öğrencilerinin yaklaşık % 60’ı eğitim sürelerinin bir kısmı için aile yanında yaşamaktadır. Yerel Aile Yanı Konaklama topluluğunda 500 ev sahibi aile vardır. Tüm ev sahipleri Konaklama Ofisi personeli tarafından yakından incelemeye alınır ve yükümlülüklerini açıkça ortaya koymak için bir dizi yönergeye takip ederler.

Ev sahibi aileler oldukça çeşitlidir ve tüm Avustralyalılar gibi çok çeşitli kültürel geçmişlerden gelir. Birçok ev sahibi farklı dilleri konuşmalarına rağmen, tüm ev sahipleri evde İngilizce konuşmaktadır. Hafta içi iki öğün, hafta sonu üç öğün yemeğiniz aile tarafından karşılanır.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidansları, uluslararası öğrenciler arasında en popüler konaklama seçeneğidir, diğer yerli ve yabancı öğrencilerle birlikte bağımsız bir konaklama deneyimi sunar. Ortak kullanım alanlarında uluslararası öğrencilerle birlikte vakit geçirerek farklı kültürleri tanıma fırsatı bulabilir ve İngilizce pratik yapma şansını elde edebilirsiniz.

Ev Kiralama

Yurtdışında eğitim alırken tercih edebileceğiniz en bağımsız konaklama yöntemi ev kiralamadır. Ev kiralayarak kendi ortamınızda özgür bir yaşam deneyimi elde edebilir, bağımsızlığınızın tadını çıkarabilirsiniz. Bu seçeneği daha bütçe dostu bir hale getirmek için bir ya da birkaç arkadaşınızla beraber daha büyük bir ev kiralayarak masrafları bölüşmeniz de mümkündür.

Fotoğraflarla Hawthorn English

Hawthorn English Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin