...

Discover English Melbourne

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Discover English Dil Okulu IMG

Discover English Hakkında Genel Bilgi

Discover English Dil Okulu, 2010 yılında Melbourne’de kurulmuştur ve o zamandan günümüze Avustralya’nın önde gelen dil okulları arasında gösterilerek uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi vermeye devam etmektedir.

Discover English Dil Okulu, akademik ve eğlenceli yaklaşıma sahip profesyonel ve başarılı eğitmen kadrosun ile öğrenci odaklı eğitim sistemi sunmaktadır. İngilizce öğreniminiz süresince kampüs genelinde sadece İngilizce iletişim kurma kuralı ile desteklenen sabah ve akşam ders programları çeşitlilik gösterir. Ders programlarına ek olarak her hafta 10 saatlik ücretsiz dersler ve öğretmen desteği sağlanmaktadır. Discover English Dil Okulu, mükemmel toplu taşıma imkanları ile çevrilidir; iki ana tren istasyonları, Flinders İstasyonu ve Melbourne Merkez İstasyonu dil okulu binasına yürüme mesafesindedir. Tramvay ve otobüs duraklarına ulaşım da oldukça kolaydır.

Her yıl binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Melbourne, dinamik bir gece hayatı, dünya mutfaklarından yemekler sunan restoranları, sayısız açık hava etkinlikleri ile Avustralya yaşam tarzının koşuşturmacadan uzak atmosferini yansıtır. Melbourne rahat ve misafirperver çevre ile ünlenmiştir. 2011 yılında dünyanın en yaşanabilir şehri ve 2016 yılında ise En İyi Öğrenci Şehir sıralamasında en çok öğrenci dostu ikinci şehir olarak derecelendirilmiştir. Şehir farklı milletlerden gelen öğrenciler için bir buluşma noktası haline gelmiştir. Öğrencilerin beraberlerinde getirdiği tüm kültürel farklılıklara kucak açan şehir Avustralya’nın en kültürlü şehirlerinden birisi sayılır. Pek çok yabancı öğrenci için memleketlerinden uzakta, dünyanın öbür ucunda ikinci bir memleket görevi üstlenir.

Okul İçindeki İmkanlar

Merkezi Konum

Ücretsiz WiFi

Modern Sınıflar

Bilgisayar Odası

Dinlenme Alanı

Mutfak

Otomat

Kütüphane

Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce Programı
 • Yoğunlaştırılmış İngilizce Excel Programı (Cambridge First FCE Hazırlık Kursu)
 • Akademik Amaçlı İngilizce Kursu (EAP)
 • IELTS Hazırlık Programı
 • Cambridge B2 First FCE İngilizce Hazırlık Kursu
 • Cambridge C1 Advanced CAE İngilizce Hazırlık Kursu
 • Cambridge C2 Proficiency CPE İngilizce Hazırlık Kursu
 • İş ve İş Hayatı İngilizce Kursu
 • Demi-Pair İngilizce Programı
 • Otel Stajı İngilizce Programı
 • İngilizce Öğretmen Asistanlığı Programı
 • Ücretsiz Ekstra Dersler
 • Eğitim Turları

Sosyal Aktiviteler

Melbourne her zaman herkes için bir şeyler sunan canlı bir şehirdir. Uluslararası öğrenci deneyiminizi dil okulu veya üniversite topluluğuna katılarak başlatabilirsiniz. Dil okulları, yabancı öğrenciler için özel olarak tasarlanmış ortak mutfak ve dinlenme salonları sunarak öğrencilerin İngilizce pratik yapabilecekleri sosyal etkileşim fırsatları sağlar. Melbourne, sanat, kültür ve müzikle dolu bir şehirdir. Şehrin özgünlüğü, sadece galeriler ve müzelerle sınırlı kalmayan, aynı zamanda sokaklarda sergilenen en ilginç sanat eserleriyle de kendini gösterir.

Konaklama Seçenekleri

Discover English Melbourne’de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında kalarak İngilizce dil gelişimini hızlandırabilirsiniz. Seçilen aileler size tam donanımlı bir oda sağlar ve yerel kültür hakkında fikir verir. Ev sahibi ailenizle birlikte yemek yiyerek, aktivitelere katılarak İngilizce dil pratiği yapabilirsiniz. Evler, dil okulundan ortalama 40-50 dakika uzaklıktadır ve hafta içi kahvaltı ve akşam yemeği, hafta sonu ise kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği aileler tarafından karşılanır.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidanslarında konaklamak, diğer uluslararası öğrencilerle beraber sosyalleşebileceğiniz ve İngilizce pratiği yapabileceğiniz bir ortam sunar. Aynı zamanda farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürünüzü tanıtma şansınız da olur. Bu konaklama tipi aile yanı konaklamadan daha bağımsız bir yaşam deneyimi sunar. Kendinize ait bir odanız bulunmakla birlikte salon, mutfak gibi alanları diğer öğrencilerle paylaşırsınız.

Ev Kiralama

Ev kiralama seçeneği öğrencilere daha özgür ve bağımsız bir ortam sağlar. Kendi evinizde yaşadığınızda, kendi kurallarınızı belirleyebilir ve kendi programınıza göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca, ev kiralamanın uzun vadeli konaklama maliyeti, diğer konaklama seçeneklerine göre daha ekonomik olabilir. Birkaç arkadaşınızla birlikte eve çıkarak maliyetlerinizi daha da ekonomik bir hale getirebilirsiniz.

Fotoğraflarla Discover English

Discover English Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin