Brisbane Dil Okulları

Brisbane Dil Okullarında Eğitim

Brisbane, Avustralya’nın en büyük üçüncü kentidir. Eğitim alanında zengin kurumlara ev sahipliği yapması ile uluslararası öğrenciler arasında bilinirlik kazanan kent, coğrafi özellikleri bakımından ülkenin en dikkat çekici kentidir. Yılın en fazla güneş gören kenti olması turistik anlamda daha zengin bir yapıya sahip olmasını etkiliyor. Yaklaşık 2,28 milyon nüfusa sahip olan kent, Türkiye’ye uçakla 22 saat mesafede yer almaktadır. Aktarmalı uçuşlarla gidilebildiği gibi direkt uçuşların da olması seyahat etmeyi kolay hale getirmektedir. Kaplan International ve Embassy English dil okulları ile kendini tanıtan Brisbane’da halkın fesih bir dil konuşması, burada İngilizce dil eğitimi alanların pratik yaparken İngilizceyi doğru kullanmalarını etkilemektedir. Türkiye’den ve dünyanın farklı yerlerinden her yıl binlerce öğrencinin İngilizce öğrenmek için gittikleri şehir, kozmopolit yapısı, kültürü, sıcak ve samimi insanları ile dikkat çekici bir şehir olmayı başarıyor.

İngilizce eğitimi, günümüz şartlarına göre bir ihtiyaç haline gelmiştir. Eğitim, teknoloji, iş alanları, sanayileşme gibi önemli alanların gelişmesi ve dünyanın farklı yerlerine açılmış bir hale gelmesi, bireylerin İngilizce öğrenmesini zorunlu hale getirmektedir. Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin sayısının her geçen gün artmasının en büyük nedenlerinden biri de budur. Brisbane’da İngilizce eğitimi alan öğrenciler, birçok konuda daha fazla avantaja sahip olabiliyorlar. Dil okullarının alanında başarılı olmaları, öğrencilerin pratik yapma olanaklarının daha fazla olması, diğer kentlere göre daha ekonomik rakamlarla konaklama hizmetinin alınabilmesi, öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izninin verilmesi gibi pek çok avantaj, öğrencilerin eğitimde burayı tercih etmelerini etkilemektedir.

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyenlerin şehir değerlendirmesi yaparken şehri neden tercih etmeleri gerektiği ile ilgili geçerli nedenlerinin olması gerekir. Brisbane’da İngilizce eğitimi almak için de yine aynı şekilde geçerli sayılabilecek nedenlere ihtiyaç vardır. Avustralya’nın 3. Büyük kenti olan bu şehirde yabancı dil almak için birçok geçerli neden vardır. Nüfusun çok kalabalık olmaması, çok iyi üniversitelere ev sahipliği yapması, tatil modunda bir eğitim döneminin geçmesi, yaşam maliyetlerinin diğer şehirlere göre daha düşük olması ve konaklama seçeneklerinin fazla olması gibi özellikler kentin tercih edilmesinde önemli etkenlerdir. Ayrıca bunun haricinde Brisbane, 15 km. kıyı uzunluğuna sahiptir. Kentin bu özelliklere sahip olması burada İngilizce eğitimi almayı hem keyifli hale getirmektedir hem de alınan dil eğitiminde pratik yapma şansını arttırmaktadır. Tüm bu etkenler bir araya getirildiğinde ise “Neden Brsibane’da İngilizce?” sorusunun net cevapları ortaya çıkmaktadır.

Avrupa kökenli göçmenlerin yoğunlukta yaşadıkları Brisbane, Queensland eyaletine bağlı bir kent olup eyaletin başkentidir aynı zamanda. Bir dönem Birleşik Krallık üyesi olan Avustralya, o dönemin izlerini yer yer taşıyor. Avustralya’nın en kalabalık üçüncü şehri olması ile ülke adına önemli bir kent olan Brisbane, ülke nüfusunun büyük bir kısmını sınırları içerisinde barındırıyor. Avustralya, genel olarak değerlendirildiğinde büyük çorak topraklara sahip bir ülkedir. Ancak Brisbane, sulak arazilere ve tarıma elverişli olması ile ülkeden ayrılıyor. Şehre 15 km. mesafede yer alan Brisbane Nehri, şehrin su kaynağıdır demek yerinde olacaktır. Brisbane’da İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için en önemli konuların başında ulaşım gelir elbette. Kent, bu anlamda son derece gelişmiş, modern yolları ve toplu taşıma araçlarının sürekli aktif çalışması ile ulaşımda kolaylığın olmasını sağlamaktadır. Yani öğrenciler kentin uzan yerlerinde ikamet etseler bile kısa sürede dil okuluna gidebilirler.

Ülkenin en büyük kenti olmasından dolayı burada çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okullarından bazıları zincir okullar olup ülkenin başka kentlerinde ve dünyanın farklı ülkelerinde şubeleri olan okullardır. Maddi olanaklara bağlı olarak öğrenciler istedikleri gibi bir dil okulunu Brisbane’da bulabilirler. Kentin dil okulları şunlardır;

  • Embassy English
  • ILSC
  • Impact
  • Kaplan
  • LSI
  • Shafston International

Dünyanın farklı yerlerinde şubeleri olan dil okulları ile merkezi Brisbane’da bulunan dil okulları arasında seçim yapmak, tamamen öğrencinin kendi tercihine kalmıştır. Bu konuda araştırma yaparak karar vermeniz en sağlıklısı olacaktır. AUEGİTİM olarak bu konuda öğrencilere yardımcı olarak gerek maddi açıdan gerekse de avantajları açısından en iyi okulun seçilmesi konusunda yardımcı oluyoruz. Çağrı merkezi numaramızdan ulaşarak Brisbane’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Popüler Brisbane Dil Okulları

Brisbane Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları

OkulŞehir12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
English UnlimitedBrisbane2520504075608400
Ec EnglishBrisbane31206240936010400
Elsis EnglishBrisbane2880576086409600
ILSCBrisbane2520 504075608400
Kaplan International EnglishBrisbane2400480072008000
LSIBrisbane3240588088209800
Navitas EnglishBrisbane31806360954010600

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım