...

Avustralya Öğrenci Vizesi Şartları

Avustralya öğrenci vizesi İngiltere, Amerika ve Kanada öğrenci vizeleriyle karşılaştırıldığında oldukça karmaşık ve uzun bir süreç gibi görünmektedir. Avustralya Eğitim Dünyası, sizin adınıza başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip etmektedir. Böylece ücretsiz eğitim danışmanlık hizmetimizle birlikte kolayca vizenizi de sizin adınıza ücretsiz takip ediyoruz. Tek yapmanız gereken evraklarınızı bize teslim etmeniz!

Avustralya öğrenci vizesini Türkiye pasaportuna sahip öğrenciler için 3 kategoride değerlendirmektedir. Assessment Level 1, 2 ve 3.

AL3 kategorisi Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler içindir. ELICOS kategorisi olarak adlandırılan bu kategoride öğrencinin eğitim+ yol+ konaklama masraflarının toplam tutarının vize başvurusundan 3 ay önce hesaba yatmış olması gerekmektedir.

AL2 Kategorisi Avustralya’da sertifika, diploma ve üniversite okumak isteyenler içindir. Bu kategoride öğrenciler dil+sertifika yada dil+üniversite şeklinde paket offer alarak vizeye başvuru yapabilirler. Eğitim süresi 1 yıldan uzun bile olsa, öğrencilerin bankada 1 yıllık eğitim+ konaklama ve yaşam giderlerini göstermeleri yeterlidir.Toplam tutarın bankada 3 ay beklemesine gerek yoktur.

AL1 Kategorisi Avustralya’da doktora yapacak öğrencilerin başvurduğu kategori olmakla birlikte, lisans ve master eğitimi alacak öğrenciler de isterlerse üniversiteye ilk dönem eğitim ücretini yatırarak COE alarak vizeye başvuru yapabilir (Streamlined Visa Processing) ve bu kategoriden faydalanabilir. Bu kategoride de öğrencilerin ve sponsorlarının bankada 3 ay para bekletme koşulu bulunmamaktadır. Ancak konsolosluk öğrencinin Avustralya’daki masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu görmek için ek belge talep edebilir.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Avustralya vize değişikliklerini yakından takip etmektedir ve öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir.

1-Öğrenci Vizesi

2-Turist Vizesi

3-Akademik Ziyaretçi Vizesi

4-Exchange Student Vizesi

5-Work & Holiday Vizesi

6-Study Abroad Vizesi

Avustralya’da İngilizce öğrenmek, sertifika ve diploma programına katılmak yada üniversitede eğitim almak için tüm uluslararası öğrencilerin öğrenci vizesine başvuru yapması gerekmektedir. Avustralya devletinin Temmuz 2016 itibariyle uygulamaya koyduğu yeni düzenlemelerle öğrenci vizesine yeni bir boyut getirilmiştir.

Yeni sisteme göre hem ülkeler hem de okullar 1’den 3’e kadar derecelendirilmiştir. Seviye 1,  hem ülkeler hem de okullar için en iyi seviyedir. Seviye 1 olan ülkeler ve okulların vize risk seviyesi oldukça düşüktür. Her 6 ayda bir yapılan gözden geçirmelerle ülke ve okulların seviyesi güncellenir.

Risk seviyesinin ülke değerlendirmesine kısaca göç verme riski ve potansiyeli diyebiliriz. Mesela herhangi bir ülkede iç karışıklık çıkarsa ya da politik ve ekonomik olarak istikrarlı değilse bu ülkenin göç verme riski arttıracağı için bu ülkenin seviyesinin level 1 olarak değerlendirilmesi beklenmez. Ülke politik ve ekonomik olarak ne kadar iyi durumdaysa, sosyal refah düzeyi yüksekse ülkenin risk değerlendirmesine bu olumlu olarak yansıyacaktır; bu da o ülkeden başvuru yapan öğrencilerin vizelerini pozitif olarak etkileyecektir.

Risk değerlendirmede diğer dikkat edilen okulun risk seviyesidir. Örneğin Avustralya’da Group of 8 olarak adlandırılan dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinde de ön sıralarda yer alan bu üniversitelerin bir çoğunun risk seviyesi level 1 olarak derecelendirilir. Bu üniversitelerden kabul alanlar eğer diğer şartları (GTE*) da taşıyorlarsa vize başvurularının onaylanma ihtimali oldukça yüksektir. Çünkü bu üniversitelerden kabul almak için yüksek okul ortalaması ve yeterli İngilizce dil skoru, güçlü akademik ve iş referansları ve de öğrencinin kendini iyi ifade ettiği motivasyon mektubu gerekir. Bu üniversitelere belli akademik nitelikleri taşıyan öğrenciler alındığı için bu öğrenciler “gerçek öğrenci ” kabul edilirler ve bu da vize almayı kolaylaştıran önemli bir faktördür.

Avustralya’da İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişi vardır. Avustralya’da dil eğitimi alabileceğiniz birçok dil okulu vardır. Bu dil okullarının bazıları Kaplan International English, Embassy English, ILSC, LSI, ELS vb. uluslararası dil okulu zincirlerinin şubeleri de olabilir. Sadece Avustralya’da belli bir şehirde tek bir okul olarak hizmet veren okullar olduğu gibi Avustralya içinde zincir olan Avustralyalı okullar da vardır. Bu dil okulların hepsi Avustralya hükümeti tarafından derecelendirilmiştir. Dil okulları da level 1, 2 veya 3 olarak derecelendirilmiştir. Eğer dil okulları tarafından kabul verilen öğrencilerin Avustralya’da eğitim almak için başvuru yaptıkları Avustralya öğrenci vizesi reddediliyorsa bu kabul alınan okulun da risk derecelendirmesini olumsuz olarak etkilemektedir ve eğer bu ret oranı yüksekse bir sonraki gözden geçirmede okulun seviyesinin düşmesine neden olabilir.

Avustralya’daki okulların % 80’i level 2 ve level 3 kategorisindedir. Yani sadece %20’lik bir okul grubu level 1 kategorisinde değerlendirilmektedir.

Başvuru yapan Türk öğrenciler açısından level 1 okul grubu minimum belge ile vize başvurusu yapılabilen okul grubudur. Ancak elçilik yine de öğrencinin gerçek niyetinin geçici amaçlı ülkeye giriş ve eğitim olduğundan emin olmak için ek belge talebinde bulunabilir.

Türk öğrenciler açısından eğer öğrenci vize alma şartlarını( eğitim ve iş geçmişi, finansal durum, Türkiye ile bağları) taşıyorsa level 1, 2 yada 3 okul grubundan herhangi birine başvuru yapsa da vize alabilir.

Vize durumunuzun ön değerlendirmesi için Avustralya Eğitim Dünyası olarak ön bir değerlendirme yaparak öğrenci başvurularını kabul ediyoruz, bu da vize alamayacak durumda olan öğrencilerimizin maddi ve manevi kayıplarını olarak ciddi olarak önlemektedir.

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin