ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Avustralya Öğrenci Vizesi Şartları

Avustralya öğrenci vizesi İngiltere, Amerika ve Kanada öğrenci vizeleriyle karşılaştırıldığında oldukça karmaşık ve uzun bir süreç gibi görünmektedir. Avustralya Eğitim Dünyası, sizin adınıza başvurunuzu yapıp işlemlerinizi takip etmektedir. Böylece ücretsiz eğitim danışmanlık hizmetimizle birlikte kolayca vizenizi de sizin adınıza ücretsiz takip ediyoruz. Tek yapmanız gereken evraklarınızı bize teslim etmeniz!

Avustralya öğrenci vizesini Türkiye pasaportuna sahip öğrenciler için 3 kategoride değerlendirmektedir. Assessment Level 1, 2 ve 3.

AL3 kategorisi Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak isteyenler içindir. ELICOS kategorisi olarak adlandırılan bu kategoride öğrencinin eğitim+ yol+ konaklama masraflarının toplam tutarının vize başvurusundan 3 ay önce hesaba yatmış olması gerekmektedir.

AL2 Kategorisi Avustralya’da sertifika, diploma ve üniversite okumak isteyenler içindir. Bu kategoride öğrenciler dil+sertifika yada dil+üniversite şeklinde paket offer alarak vizeye başvuru yapabilirler. Eğitim süresi 1 yıldan uzun bile olsa, öğrencilerin bankada 1 yıllık eğitim+ konaklama ve yaşam giderlerini göstermeleri yeterlidir.Toplam tutarın bankada 3 ay beklemesine gerek yoktur.

AL1 Kategorisi Avustralya’da doktora yapacak öğrencilerin başvurduğu kategori olmakla birlikte, lisans ve master eğitimi alacak öğrenciler de isterlerse üniversiteye ilk dönem eğitim ücretini yatırarak COE alarak vizeye başvuru yapabilir (Streamlined Visa Processing) ve bu kategoriden faydalanabilir. Bu kategoride de öğrencilerin ve sponsorlarının bankada 3 ay para bekletme koşulu bulunmamaktadır. Ancak konsolosluk öğrencinin Avustralya’daki masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu görmek için ek belge talep edebilir.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Avustralya vize değişikliklerini yakından takip etmektedir ve öğrencilerine ücretsiz vize danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Ankara’da bulunan Avustralya Büyükelçiliği, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir.

Aşağıdaki vize türlerinin başvurularını kabul etmektedir.

1-Öğrenci Vizesi

2-Turist Vizesi

3-Akademik Ziyaretçi Vizesi

4-Exchange Student Vizesi

5-Work & Holiday Vizesi

6-Study Abroad Vizesi

Bir cevap yazın

Şimdi Ara
Yol Tarifi