...

Universal English | Melbourne

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Universal English Dil Okulu, Melbourne

Universal English Hakkında Genel Bilgi

Universal English Dil Okulu, Melbourne’de İngilizce dil eğitimi alanında sıklıkla tercih edilen kurumlardan biridir. Avustralya hükümeti tarafından resmi olarak tanınan ve her yıl yüzlerce öğrenciyi ağırlayan okul, öğrencilerine teknolojik eğitim olanakları sunar ve şehrin Merkezi İş Bölgesi’nde staj fırsatları sağlar.

Universal English Dil Okulu’nun öğrencileri, modern sınıflarda ve son teknolojiye sahip eğitim materyalleri ile eğitim alırlar. Okulun öğretmenleri, deneyimli ve niteliklidir ve öğrencilere her zaman destek olurlar. Okulun içinde sadece İngilizce konuşma kuralının olduğu bir ortam, İngilizce öğrenen öğrenciler için bir avantaj sağlar. Bunun yanında öğrenciler, meslek hazırlık kurslarına veya sertifika programlarına katılan Avustralyalı öğrencilerle pratik yapabilirler. Bu, öğrencilere gerçek bir yaşam deneyimi sunar ve İngilizce becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Melbourne akademik ve bireysel olarak kendisini geliştirmek isteyen ve çok kültürlü bir ortam arayan pekçok uluslararası öğrenci için güvenli ve rahat bir şehirdir. Farklı etnik kökenlerden milyonlarca insanı barındıran şehir, canlı müziği dünyaca ünlü sanat galerileri ve dünya mutfaklarını ayağınıza getiren restoranları ile her zevke uygun bir ortam yaratmaktadır

Melbourne İngilizce dil eğitimi almak için ideal şehirler arasındadır; düşük suç oranı ve güven veren atmosferiyle öğrenciler için benzersiz bir yaşam alanıdır. Şehir, geniş bir toplu taşıma ağına sahip olup tramvay, otobüs ve trenlerden oluşur. Ayrıca, dünya çapında ünlü üniversiteleri ve prestijli araştırma kurumlarıyla birçok değişim programı sunarak uluslararası öğrencilere uygun fiyatlı eğitim ve yaşam imkanları sağlar.

Okul İçindeki İmkanlar

Merkezi Konum

Ücretsiz WiFi

Modern Sınıflar

Kafe & Teras

Bilgisayar Odası

Mutfak & Yemekhane

Dinlenme Alanı

Akıllı Tahta

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce Programı
  • İngilizcede Aktif İletişim Teknikleri Programı (ACE)
  • Akademik Amaçlı İngilizce Eğitim Programı (EAP)
  • IELTS Hazırlık Programı
  • Barista İngilizce Eğitim Programları
  • İş Hayatında İngilizce Programı

Sosyal Aktiviteler

Universal English Melbourne, her gün hafta içi ve hafta sonu olmak üzere birçok sosyal etkinlik düzenlemektedir. Ücretsiz olan okul içi etkinliklerinin yanı sıra, uygun fiyatlı şehir turları da sunulmaktadır. Bu etkinlikler, öğrencilerin dünya genelinden gelen sınıf arkadaşlarıyla yakın ilişkiler kurmasına ve Avustralya kültürünü tanımasına yardımcı olmaktadır. Etkinlikler kapsamında Yarra Nehri’ni, Flinders Caddesi İstasyonu’nu, Federasyon Meydanı’nı ve daha birçok yeri gezme şansınız vardır.

Bunların yanında, Barista İngilizce eğitimi alan öğrencilerin çalıştığı Universal Cafe, kahve molasının tadını çıkarırken kolayca yeni arkadaşlar edinebileceğiniz bir merkez halindedir. Kampüs çevresinde de öğrencilerin dünyanın dört bir yanından lezzetli yemekler yiyebilecekleri yüzlerce kafe bulunmaktadır.

Konaklama Seçenekleri

Universal English Melbourne’de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklayarak hem İngilizce dil gelişiminizi hızlandırabilir, hem de ailelerle özel bir ilişki kurabilirsiniz. Seçkin aileler tarafından evlerinde konaklama imkanı sunulur; bu sayede şehir hayatı ve yerel kültür hakkında bilgi sahibi olursunuz. Ev sahibi ailenizle birlikte geçireceğiniz keyifli akşam yemekleri, aile aktiviteleri ve faaliyetleri, İngilizce pratiği yapmanız için benzersiz bir deneyim fırsatıdır.

Öğrenci Rezidansları

Melbourne’de dil eğitimi alırken seçebileceğiniz bir diğer konaklama türü de öğrenci rezidanslarıdır. Bu rezidanslarda diğer uluslararası öğrencilerle beraber kalırsınız, bu sayede farklı kültürleri yakından tanıma şansı elde edersiniz. Aile yanında konaklama ile kıyaslandığında daha bağımsız bir seçenek olan öğrenci rezidanslarında daha fazla sosyalleşebilir ve daha fazla İngilizce pratiği yapma fırsatınız olur.

Ev Kiralama

Daha özgür ve bağımsız bir öğrencilik deneyimi yaşamak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türü ev kiralamadır. Bireysel olarak ev kiralayabileceğiniz gibi, diğer uluslararası arkadaşlarınızla bir araya gelerek daha büyük bir evi bütçe dostu bir şekilde kiralamanız da mümkündür.

Fotoğraflarla Universal English

Universal English Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin