Avustralya Öğrenci Vizesi Hizmeti

Avustralya Eğitim Dünyası olarak uzun yıllara dayanan tecrübemizle okul başvuru aşamasından, Avustralya’daki eğitiminiz sonlanana kadar olan tüm süreçte öğrencilerimize ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu hizmet kapsamına vize başvurunuzun ücretsiz olarak yapılması da dahildir.
Avustralya Eğitim Dünyası olarak yetkin eğitim danışmanlarımızla öğrencilerimizin doğru evraklarla ve iyi bir niyet mektubuyla vize başarısını arttırabileceğine inanıyoruz. Öğrencilerimizin vize başvurusu öncesinde sunduğu belgeler tarafımızca kontrol edilir ve gerekli yönlendirmeler yapılır. Belge hazırlama aşamasından sonra vize başvurusunun yapılması ve tüm sürecin takibi ve aşama aşama bilgilendirmesi Avustralya Eğitim Dünyası tarafından yapılmaktadır.

Avustralya eğitim kurumlarının kalitesi tüm dünya tarafından kabul görmektedir. Avustralya üniversiteleri, İngilizce dil okulları, TAFE kolejleri öğrencilerine son derece kaliteli ve modern bir eğitim hizmeti sunar. Avustralya’da eğitim almayı planlıyorsanız dil okulu, üniversite veya sertifika / diploma hangi eğitime giderseniz gidin mutlaka öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekir. 12 haftadan kısa programların eğitimleri turist vizesi kapsamında da alınabilir. Eğer eğitim alırken, çalışma izniniz de olsun istiyorsanız 12 haftalık eğitime gitseniz bile öğrenci vizesine başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

1 Temmuz 2016 itibariyle Avustralya öğrenci vizesinde bir dizi köklü değişikliğe gidilmiştir. Artık Avustralya dışından yapılan öğrenci vizesi başvuruları da online olarak yapılmaya başlanmıştır. Avustralya’da alınan eğitimin türüne bakılmaksızın tüm öğrenciler ‘student visa 500’ vize türünde başvuru yapmaya başlamışlardır. 1 Temmuz 2016 öncesinde dil eğitimine başvuru yapanlar 573, sertifika ve diploma programlarına devam edenler 572, Avustralya üniversitelerinde lisans yada yüksek lisans programlarına devam edecekler 573, doktora programları için ise 574 vize kategorisine başvuru yapıyordu. Tüm bu vize kategorileri birleştirilerek tek çatı altında toplandı.
Avustralya öğrenci vizesinde yapılan değişiklikler birçok kolaylık getirmiştir.

Öğrencilerin vize başvuru formları online olarak doldurulmakta, tüm belgeler online olarak sisteme yüklenmektedir. Vize başvuru sonucu da elektronik ortamda vize onay mektubu yada ret mektubu şeklinde gelmektedir.
1 Temmuz 2016 itibariyle gelen en önemli değişiklik finansal şartlarla ilgilidir. Artık öğrenci vizesi dil başvurularında hesapta gösterilecek tutarın bankada en az 3 aydır bekliyor olması şartı kaldırılmıştır. Artık hesapta gösterilen paranın kaynağı kanıtlandığı sürece 3 ay para bekletme şartına takılmadan öğrenciler vize başvurularını kolayca yapabilmekteler.

Avustralya öğrenci vizesinde öğrencilerin sunması gereken bazı temel belgeler vardır.

1-En az 6 ay geçerli pasaport ( pasaportunuzun eğitim sürenizden en az 3 ay kadar fazla olmasını tavsiye ederiz)
2- Varsa eski pasaport ve vizelerinizin fotokopileri
3- 1 adet arka fonu açık vesikalık fotoğraf
4- COE belgesi ( Bu belge okul kabul belgesi geldikten sonra okula eğitim ücreti ödemesine istinaden gelen okul kayıt belgesidir. Avustralya Eğitim Dünyası sizin adınıza bunu yapmaktadır)
5- Öğrenci olanlar için yeni tarihli öğrenci belgesi (edevlet üzerinden de alınabilir)
6- Mezunsanız diplomanız yada geçici mezuniyet belgeniz (edevlet üzerinden de alınabilir)
7-IELTS, TOEFL veya PTE skor belgeniz ( dil okulu vize başvurularında şart değildir, sertifika/diploma ve üniversite programlarında okulun veya üniversitenin ‘level’ ına göre istenebilir)
8- Çalışıyorsanız
-3 aylık maaş bordronuz
– Kurumdaki görevinizi ve işe giriş tarihinizi içeren işyeri referans mektubu
– SGK detaylı hizmet dökümü( e-devletten alınabilir)
9- İşyerinizden izinli olarak gidiyorsanız kurumunuzdan izin yazısı
10- Bugüne kadar almış olduğunuz İngilizce eğitimleri gösteren belgeler
– Üniversitede hazırlık okuduysanız, İngilizce hazırlık sınıfı okuduğunuzu gösterir yazı
– Herhangi bir kursta İngilizce eğitim aldıysanız sertifika veya kurumdan mektup
11- Arşivli ve İngilizce adli sicil kaydı (E-devletten alınabilir)
12- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (tüm aile bireyleri görünmelidir)
13- Erkek başvuru sahipleri için askerlik durum belgesi
14- Evliyseniz evlilik cüzdanınız
15- Finansal Belgeler
Avustralya’daki eğitim, yol ve yaşam masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösterir belgeler sunmanız gerekmektedir.
-Güncel tarihli hesap hareketleri dökümü veya banka hesap cüzdanı
-Masraflarınızı karşılayan kişinin gelir belgeleri
a) Çalışıyorsa son 3 aylık maaş bordrosu
b) Emekli ise emekli maaş belgesi (E-devletten alınabilir)
c)Şirket sahibi ise şirket evraklarının fotokopisi( vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri fotokopisi)
d) Kira gelirleri varsa kira kontrat fotokopileri
– Sponsorluk mektubu ( masraflarınızı karşılayan kişi siz değilseniz sponsorunuzun masraflarınızı karşıladığını teyit eden yazı, örneği tarafımızca verilecektir.)

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım