...

La Trobe University | Melbourne

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
La Trope University Melbourne Dil Okulu

La Trope University Hakkında Genel Bilgi

Victoria eyaletinin Melbourne şehrinde 1964 senesinde meclis kararı ile eğitime başlayan La Trobe Üniversitesi, eyaletin en eski üçüncü üniversitesidir. Avustralya’daki pek çok üniversite ve koleje sunduğu hazırlık programları ile öğrenci geçişi sağlayan La Trobe Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için özel ders programları tasarlamaktadır. La Trobe Üniversitesi’nde eğitimler kalabalık olmayan ideal boyutlarda ve oldukça modern dersliklerde verilmektedir. Öğrenci odaklı kaliteli eğitim sistemi ve nitelikli akademisyen kadrosu La Trobe Üniversitesi’ni eşsiz bir Avustralya tecrübesi edinmeniz için vazgeçilmez kılmaktadır. Üniversite, yabancı öğrenciler için akademik destek dersleri, pek çok alanda staj fırsatları ve işe yerleştirme için Öğrenci Birliği ekibine sahiptir.

Öte yandan Melbourne, düzenli aralıklarla dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında seçilen bir Avustralya şehridir. Kaliteli eğitim sistemi ve öğrencilere sunduğu güvenli ve heyecanlı eğitim ortamı nedeniyle de dünyanın en iyi üçüncü öğrenci şehri olarak değerlendirilmektedir. Melbourne’ün her keseye uygun yaşam standardı, geniş istihdam olanakları ve kültürel ağı, şehri İngilizce öğrenmek isteyen yabancı öğrenciler için ideal kılmaktadır. Şehrin toplu taşıma hatları ve kolay ulaşılabilir havaalanı servisleri, şehir içinde ve Avustralya çapında seyahati kolaylaştırmaktadır. Melbourne’deki eğitimleri süresince öğrenciler şehir turlarına ve Avustralya gezilerine kolaylıkla katılabilmektedirler.

Melbourne çeşitli kültürlerin bir araya gelip kaynaştığı bir buluşma noktası olarak kabul edilmnektedir. Farklı etnik kökenlerden insanları, sanatsal çalışmaları ve festivalleri tek bir yerde görebileceğiniz şehirde İngilizce öğrenmek oldukça eğlencelidir.

Avustralya kültürünü daha yakından tanıyabileceğiniz ve Melbourne’ün her alanını bir eğitim fırsatına çevirebileceğiniz yarım yüzyıllık geçmişi ile La Trobe Üniversitesi, öğrencilerin bireysel ve akademik gelişimini ön plana koyan; eğitim standartlarını değişen öğrenim ihtiyaçlarına ayak uydurmak için sürekli güncelleyen bir eğitim birimidir.

Okul İçindeki İmkanlar

Kampüste Eğitim

Ücretsiz WiFi

Modern Sınıflar

Bilgisayar Odası

Kütüphane

Restoran & Kafe

Spor Salonu

Tiyatro

İbadet Odası

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce Eğitim Programı
  • Akademik Amaçlı İngilizce Eğitim Programı
  • Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı
  • İngilizce Yeterlilik Sınavlarına Hazırlık Programı

Sosyal Aktiviteler

La Trobe University’de öğrencilik hayatı sadece kitaplara gömülerek ders çalışmaktan ibaret değildir. Üniversite kampüsü öğrencilere sosyalleşmek için birçok farklı alternatif sunmaktadır. Kampüs içerisinde tiyatro ve film gösterimlerine, görsel sanat sergilerine ve konserlere katılabilir; derslerden artan zamanlarda bir kafe veya barda arkadaşlarınızla rahatlayabilirsiniz. Üniversite bünyesinde düzenlenen sosyal aktiviteler İngilizce öğrenme sürecinize katkı sağlamaktadır.

Konaklama Seçenekleri

La Trobe University Melbourne’de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Kampüs İçi Konaklama

Kampüs içi konaklama imkanları olan öğrenci apartları ve yurtları arasında aşağıdaki seçenekler bulunmaktadır:

  • Glenn College
  • Menzies College
  • Chisholm College

Kampüs Dışı Konaklama

Kampüs dışında kalan yerleşim yerleri arasında aşağıdaki seçenekler bulunmaktadır:

  • Barnes Way ve Waterdale Apartmanları
  • Universite Apartmanları
  • Mezunlar Evi

Fotoğraflarla La Trope University

La Trope University Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin