Avustralya Dil Okulları

Avustralya'da Dil Eğitimi

Her yıl dünyanın bir çok ülkesinden binlerce öğrenci İngilizce öğrenmek için Avustralya’yı tercih ediyor. Son yıllarda Türk öğrencilerin de gözdesi olan Avustralya; sunduğu kaliteli eğitim programları, ekonomik konaklama ve yaşam masrafları ve de öğrencilere sunduğu yüksek ücretli part-time iş fırsatlarıyla ana dili İngilizce olan diğer ülkelerden çok daha fazla avantaj sunmaktadır.

Avustralya’da eğitim almak, öğrencilere unutulmaz bir deneyim sunar. Avustralya’da dil eğitimi alırken her gün keşfedilecek yeni yerler bulabilirsiniz. Avustralya, görmeden dönmemeniz gereken bir çok doğa harikasına, parklara ve plajlara ev sahipliği yapar. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan doğal güzellikleri, festivalleri, eğlenceli hayatıyla dil eğitiminiz boyunca unutamayacağınız anılar biriktirmenizi sağlar.

Çok kültürlülüğün prensip edinildiği bu ülkede kendinizi asla yabancı hissetmez, ırkçılıkla karşılaşmazsınız. Dost canlısı Avustralya toplumuyla kolayca kaynaşabilirsiniz. Nüfusun %44ünü oluşturan göçmenler sayesinde Avustralya’da Asya’dan Avrupa’ya birçok kültürü bir arada tanıma fırsatı yakalarsınız.

Avustralya’da İngilizce programlarının genel adı “ ELICOS” olarak geçer ve İngilizce dil eğitimi sunan bir çok dil okulu, kolej ve üniversite mevcuttur.  Avustralya’daki İngilizce dil okulları son teknoloji ürünü olan akıllı öğretim teknolojilerini kullanarak, öğrencilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini en iyi seviyede geliştirecek modern öğretim metotlarıyla donatılmıştır ve okullarda öğrencinin konsantrasyonu ders boyunca aktif tutan nitelikli öğretmenler ders verirler. Ders sonrası sunulan sosyal ve kültürel aktiviteler ile öğrencilerin Avustralya’yı daha iyi tanımaları ve toplumla bütünleşmeleri sağlanır.

Avustralya'da Dil Eğitimi Hakkında

Avustralya’da dil okulları, öğrencilerin İngilizce seviyelerine, ihtiyaç ve hedeflerine göre farklı İngilizce programları sunarlar. Genel İngilizce, Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS hazırlık gibi programlardan birini tercih edebilirler. Öğrencilere program sonunda seviyelerini gösteren sertifika verilir. İngilizce eğitimi sonrası öğrenciler sertifika ve diploma programlarına ya da üniversitelerde lisans veya yüksek lisans eğitimlerine devam edebilirler.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrenciler konaklama şekli olarak en çok aile yanını tercih ediyorlar. Aile yanı konaklaması,  öğrencilerin yeni bir yaşama hem kolay uyum sağlamasına hem de İngilizcelerini pratik yapmalarına olanak sağlayan konforlu bir konaklama tipidir.  Aile yanında konaklamayı tercih eden öğrencilere kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından sunulur.

Aile yanı dışında paylaşımlı ev yada yurt konaklaması da  alternatif  olarak tercih edilebilir.

Avustralya’da dil eğitimi alan öğrencilere, Avustralya’nın sağladığı en önemli avantaj öğrencilere eğitim alırken haftada 20 saat çalışma izni vermesidir.  Öğrenciler resmi olarak asgari minimum 16 AUD’dan başlayan ücretlerle çalışabilirler. Öğrenciler restoran, cafe veya mağazalarda kolaylıkla iş bulabilirler ve yaşam masraflarının tamamına yakınını karşılayabilirler.

Türk öğrenciler Avustralya’da eğitim için en çok büyük şehirleri tercih etmektedir. Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Adelaide uluslararası öğrencileri  en çok  barındıran şehirlerdir.

Sydney kozmopolit şehir hayatı, muhteşem plajları ve rengarenk festivalleriyle öğrencilerin en sevdiği şehirlerin başında gelir. Dünyaca ünlü Bondi Plajı, Opera House, Royal Botanic Garden gibi keşfedilmesi gereken yerleriyle Sydney öğrencilere benzersiz bir yaşam deneyimi sunar.

Avrupa tarzı bir yaşamla sanatsal ve kültürel faaliyetlerin merkezi sayılan Melbourne sizlere dinamik ve eğlenceli bir dil eğitimi sunar. Dil okulları ve üniversite bakımından zengin alternatifler sunmasıyla Türk öğrenciler tarafından yoğunlukla tercih edilir.

Avustralya’nın en büyük üçüncü şehri Brisbane, denizsiz ve güneşsiz yapamayan öğrencilerin ilk tercihidir. Dünyaca ünlü plaj Gold Coast’a yakınlığıyla bilinen Brisbane’nın şirin sokakları ve sıcakkanlı insanları arasında İngilizce öğrenirken asla sıkılmazsınız.

Batı Avustralya’nın başkenti Perth, yaşam masraflarının diğer yerlere göre düşük olması ve iş olanakları sağlamasıyla öğrencilerin tercih ettiği şehirlerden biridir. Aynı zamanda tarihi binası, yemyeşil kampüsüyle dünyanın saygın üniversitelerinden Universty of Western Australia’a da ev sahipliği yapar.

Avustralya Hükümeti için uluslararası öğrenciler en önemli ihracat gelirlerinden biridir ve ülkenin eğitimden gelen gelirleri her yıl artmaktadır.  Avustralya Hükümeti bu artışı sürdürmek ve öğrencilere kaliteli eğitimler sunmak için eğitim kurumlarının standartlarını yükseltici bir takım kurallar koymuştur ve bu kurallar yetkili kurumlar tarafından denetlenmektedir. Avustralya’da dil okulu ya da üniversite bünyesinde alacağınız dil eğitimi yetkili bakanlıklar tarafından onaylı ve akreditedir. Avustralya’daki tüm okullar ACPET ve NEAS onaylıdır. Dil okulları English Australia’ya üyedir ve öğrencileri koruyucu bir politika izlerler.

Avustralya Eğitim Dünyası ( Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı) olarak, Avustralya’daki tüm üniversite, TAFE, kolej  ve dil okullarına ücretsiz danışmanlık yapıyoruz ve öğrenci yerleştiriyoruz.

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim Almak İçin

Popüler Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları Eğitim ve Konaklama Fiyatları

OkulŞehir12 Hafta24 Hafta36 Hafta40 Hafta
IlscSydney2760552082809200
Ability EnglishSydney2400480072008160
Kaplan International CollegesMelbourne39067644907212740
Ec EnglishBrisbane31206240936010400
Kingston International CollegePerth2400480072008160
Brown English Language SchoolAdelaide352868041020611340
Shafston International CollegeGold Coast31806240954010600

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım