...

IELTS Sınavı

IELTS; Avustralya, İngiltere, Amerika, Yeni Zelanda ve Kanada’ya öğrenci veya göçmen olarak gitmek isteyenlerin girmesi gereken İngilizce yeterlilik sınavıdır. IELTS Sınav skoru, Avustralya’da üniversite, yüksek lisans veya sertifika eğitimi veren kurum tarafından ön kabul şartı olarak istenmektedir.

Avustralya’da  bir çok üniversite ve sertifika koleji (TAFE kurumları) yabancı öğrencileri eğitimine kabul etmek için  öğrenciler lisede veya üniversitede hazırlık sınıfı okumuş olsalar bile,  IELTS sınavından belli bir skoru geçmelerini istemektedir.

Sınavda öğrencinin, İngilizce yazma, okuma, anlama, gramer ve konuşma yetenekleri test edilir. IELTS Sınavı, akademik ağırlıklı bir sınavdır. Avustralya’daki tüm dil okulları ve üniversitelerde IELTS Sınavlarına hazırlık kursları verilir. Kurslar genelde 4-12 hafta arası devam eder. Akademik dönem dil kurslarına katılan öğrenciler, kursun bir parçası olarak IELTS Sınav hazırlık kursları yapabilirler. Sınav her ay düzenlenir.

IELTS Sınavından öğrenciler farklı notlar alabilirler.

Türkiye’de sınav British Council tarafından organize edilmektedir. Her ay 2- 3 kez sınav yapılmaktadır. Avustralya’da ise her ay 4 defa sınav organize edilmektedir. IELTS sınavlarına sınırsız giriş hakkı vardır.

IELTS sınavlarında öğrenci genelde 4-9 arası not alabilir. 6.5 en ideal ve pek çok üniversite tarafından kabul edilen bir derecedir. Ancak, 6.0 ile de pek çok üniversite öğrenci kabul etmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerinden bazıları 7.0 hatta 7.5 IELTS neticesi isteyebilir.

Sertifika eğitimi veren kolejler için ise 5.0 veya 5.5 IELTS neticesi yeterlidir.

IELTS Sınavları hakkında detaylı bilgi için; www.ielts.org veya www.britishcouncil.org.tr  adresleri ziyaret edilebilir.

IELTS sınavından yeterli skoru alamayan öğrenciler Avustralya’da  eksik olan skorlarını İngilizce eğitimine devam ederek tamamlayabilirler.Her yarım puan için 10 haftalık dil eğitimi almaları gerekmektedir. Eksiklerini tamamladıktan sonra istedikleri üniversite veya sertifika programına devam edebilirler. Bu eğitimler genellikle öğrenciyi kabul eden üniversitenin veya sertifika kolejinin dil kurumunda yada anlaşmalı oldukları dil kurumlarında verilmektedir.

IELTS sınavına Avustralya’da girmeyi planlayan öğrenciler için de IELTS hazırlık kursları mevcuttur.Bunlar dil okulları ve üniversiteler tarafından verilmekte olup, öğrencinin genel İngilizcesinin iyi olması gerekmektedir.

Önemli Not: Paket eğitimler için IELTS şartı yoktur. Detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Öğrenci Yorumları

Avustralya'da Eğitim İçin Doğru Adres

Şimdi Başvur Fırsatları Kaçırma.

Danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

12

Yıllık Deneyim

%100

Müşteri Memnuyeti

120

Anlaşmalı Okul

Biz Sizi Arayalım

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin