ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Avustralya Şehirleri

Avustralya’da öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler;

Sydney: Avustralya’nın en kalabalık şehri olan Sydney, iş ve nüfus yoğunluğunun olduğu, fırsatlarla dolu bir şehirdir. Sydney sırf turistlik amaçla bile çok fazla ziyaretçi çeken muhteşem bir şehirdir. Burada yapılacak birçok etkinlik, sosyalleşecek birçok mekân ve birinci sınıf restaurantlar, ayrıca eğitim alabileceğiniz çok iyi okul altarnatifleri bulabilirsiniz. Dünyaca ünlü Bondi Plajının yanı sıra Opera House, Harbour Bridge,  Royal Botanic Garden kesinlikle keşfedilmesi gereken yerlerdir. Yaşam masraflarının Sydney’de diğer şehirlere göre biraz daha yüksek olsa da,  benzersiz bir yaşam deneyimi edinebilirsiniz.

Melbourne: Melboune, Avustralya’da Türklerin en yoğun bulunduğu şehirlerden biridir. Sydney’den daha küçüktür ve Avrupa tarzı bir hayat vardır. Melbourne birçok sanatsal ve kültürel etkinliğin merkezi gibidir. Şehir dinamik, eğlenceli ve yaşam sevinciyle doludur. Melbourne’de Royal Botanic Garden, National Gallery of Victoria, Wine Country, Melbourne Zoo gezip görebileceğiniz muhteşem yerlerdir.

Brisbane: Avustralya’nın üçüncü büyük şehri ve Queensland eyaletinin başkentidir. Yaşamın çok hızlı aktığı Brisbane’de tatil havasında bir eğitim süreci geçirebilirsiniz. Dünyanın en güzel plajlarından sayılan Gold Coast çok yakın mesafededir. Şirin mahalleleri, samimi ve mütevazı insanları, dünya çapında bilinen müzeleri ve güzel plajlarıyla Brisbane tam bir cazibe kentidir.

Perth: Avustralya’daki eyalet başkentlerinden biri olan Perth, öğrencilerin çok tercih ettiği bir diğer şehirdir. Burada yaşam masraflarının nispeten daha düşük olması ve iş olanaklarının fazlalığı, eğitim süresince çalışmayı planlayan öğrencilerin şehre olan ilgisini arttırmaktadır. Gelişen sanayinin merkezi olmasının yanında çok güzel plajları, parkları, gündüz ve gece etkinlikleriyle çok seveceğiniz bir şehirdir.