...

Academies Australasia | Sydney

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Academies Australasia Ana Sayfa Görseli

Academies Australasia Hakkında Genel Bilgi

Academies Australasia İngilizce Akademisi, Denizaşırı Öğrenciler için İngilizce Dil Yoğun Kursları (ELICOS) ve Yabancı Öğrenciler için Commonwealth Register (CRICOS) altında kayıtlı bir eğitim kurumudur. Yıllar içerisinde 122 ülkeden öğrenciye eğitim vermiş olan Academies Australasia İngilizce Akademisi, günümüzde 70 ayrı ülkeden 140.000’in üzerinde öğrenciyi barındıran kampüsü ile geniş bir çok kültürlü topluluk oluşturmaktadır.

Academies Australasia İngilizce Akademisi, iletişim odaklı eğitim anlayışı benimseyen bir okuldur. İngilizce dersleri sınıf ortamında verilir ve öğrencilerin öğrendiklerini uygulamaları için görev tabanlı etkinliklerle desteklenir. Bu sayede öğrencilerin telaffuz ve akıcı konuşma, okuma ve yazma gibi becerileri geliştirilir. Eğitim dönemleri iki haftalık periyotlar halinde düzenlenir ve öğrencilerin makro becerileri ayrı ayrı İngilizce dil yeteneklerine uygun bağlamda değerlendirilir. Öğrenciler, öğretmenlerinden aldıkları geri bildirimlerle gelişimlerini takip eder ve ihtiyaçlarına uygun olarak İngilizce becerilerini geliştirmek için modern imkanlardan faydalanabilirler.

Okulda, öğrencilerin kendi hızlarında ve ihtiyaçlarına uygun olarak İngilizce dil becerilerini geliştirebilecekleri görsel-işitsel ekipmanlar ve ücretsiz internet erişimi gibi modern imkanlar da mevcuttur. Ayrıca, Academies Australasia İngilizce Akademisi, öğrencilerin yüksek öğrenimlerine devam etmek istedikleri Avustralya üniversiteleri ve kolejleri için öğrenci geçiş olanakları da sunar.

Avustralya’nın İngilizce eğitimi alabileceğiniz en büyük şehirlerinden birisi Sydney’dir. Pek çok büyük plaja, kültürel mirasa ve teknolojik alt yapıya sahip olan şehir, yabancı öğrencilerin İngilizce öğrenmek için ideal gördüğü şehirlerden birisidir. Arkadaş canlısı insanları ve güvenilir ortamı ile Sydney, geniş bir yabancı öğrenci kitlesine sahiptir. Sydney’in en önemli ticaret ve iş bölgesinin kalbinde yer alan Academies Australasia İngilizce Akademisi, toplu taşıma duraklarına ve halk kütüphanelerine yürüme mesafesinde bulunur.

Okul İçindeki İmkanlar

Modern Sınıflar

Uzman Eğitmenler

Bilgisayar Odası

Ücretsiz WiFi

Dinlenme Alanı

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce Programı
  • Akademik Hazırlık İngilizce Programı
  • IELTS Hazırlık İngilizce Programı

Sosyal Aktiviteler

Okul, öğrencilerine keyifli bir sosyal program sunmaktadır. Bu program, farklı ülkelerden gelen öğrencilerin eğlenerek iletişim ağlarını güçlendirebilecekleri ve uzun süreli arkadaşlıklar kurabilecekleri bir ortam sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, öğrenciler Sydney ve çevresindeki turistik yerleri ziyaret edebilirler. Sosyal program Oz Explorer ile Sydney’in keşfi çok kolay. Program, eğlence parkları, sörf eğitimleri, bisiklet turları, hafta sonu vahşi yaşam gezileri ve Aborjin kültürü turları gibi birçok ilgi çekici etkinliği içermektedir. Dil okulunda öğrenciler, öğleden sonra ve hafta sonları çeşitli kulüplere katılabilirler. Yürüyüş kulübü ile şehri ve doğal hayatı keşfedebilir, iş kulübü ile de eğitimleri süresince kısa süreli işlerde ve stajlarda çalışma fırsatları yakalayabilirler.

Konaklama Seçenekleri

Academies Australasia’da eğitim alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Dil eğitimi sırasında aile yanında konaklamak isteyen öğrenciler için özenle seçilen yerel aileler evlerini öğrencilere açıyor. Öğrenciler gittikleri şehrin kültürünü yakından tanıyarak ev sahibi ailelerin yanında pratik yapma imkanı kazanıyorlar. Öğrenciler ev sahiplerinin yanında kaldığı süreçte, hafta içi kahvaltı ve akşam yemeklerini, hafta sonu ise kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeklerini aile ile paylaşıyorlar.

Öğrenci Rezidansları

Öğrencilerin tercih edebileceği konaklama seçeneklerinden biri, şehir merkezinde bulunan öğrenci rezidanslarıdır. Bu rezidanslarda, yerli ve yabancı öğrencilerle birlikte kalabilirsiniz. Farklı kültürlerden öğrencilerle tanışma fırsatı elde ederek, İngilizce pratiği yapabileceğiniz bir öğrenci ağı oluşturabilirsiniz. Öğrenci rezidanslarında ortak mutfaklar bulunur ve kendi yemeklerinizi pişirme imkanına sahip olursunuz. Bu sayede, farklı ülkelerin mutfaklarından lezzetler keşfedebilirsiniz.

Ev Kiralama

Sydney’de kendi evinizin rahatlığını hissetmek ve herhangi bir kurum veya aileye bağlı olmadan bağımsız bir yaşam sürmek istiyorsanız, ev kiralamak sizin için iyi bir seçenek olabilir. Ev kiralama maliyetlerini daha uygun hale getirmek isterseniz, bir arkadaşınızla birlikte ev kiralayabilir veya mevcut bir eve ev arkadaşı olarak katılabilirsiniz.

Fotoğraflarla Academies Australasia

Academies Australasia Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin