...

English Language Company – ELC | Sydney

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Elc Sydney Dil Okulu

ELC Hakkında Genel Bilgi

English Language Company, kısaca ELC,  Sydney’in kalbinde, Darling Harbour’a ve önemli ulaşım, turizm, alışveriş ve eğlence bölgelerine yakın konumda bulunan, ödüllü bir İngilizce dil okuludur. Kampüs; konforlu, iyi donanımlı 24 sınıf ve mükemmel tesisler ile modern, aydınlık ve ferahtır.

ELC, öğrenme konusunda ciddi ama aynı zamanda eğlenceli bir dil okuludur. Öğrenciler, sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle etkileşim kurabilecekleri birçok fırsat sunan derslerle karşılaşacaklardır. Okul, öğrencilerin gerçek dünya bağlamlarında dil ve becerilerini sunmak ve uygulamak için çeşitli yaklaşımlar kullanır. Dersler yüz yüze yapılmaktadır ve öğretmenler en son dijital kaynakları kullanarak dersleri çeşitli, güncel ve dinamik hale getirmeye çalışırlar. ELC, öğrencilerin kurslarını bireysel ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına göre özelleştirebilmeleri için eşsiz bir çalışma sistemi sunar. Ana İngilizce kurslarına ek olarak, öğrencilerin tam olarak ihtiyaç duydukları şeyleri öğrenebilecekleri çeşitli seçmeli dersler de sunulmaktadır.

Sydney güneşli iklimi, güzel plajları, ikonik turist merkezleri ve çok kültürlü nüfusu ile ünlüdür, ancak insanları şehre çeken sadece bu faktörler değildir. Avustralya’nın en büyük şehri olan Sydney ülkedeki en iyi üniversite ve kolejlere ev sahipliği yapmaktadır. Birinci sınıf standartlarda eğitim veren üniversiteler, mesleki okullar ve araştırma kurumları, yüksek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin Sydney’de yaşamayı ve okumayı tercih etmesine neden olmaktadır. Her yıl 35.000’den fazla uluslararası öğrenci Sydney’e eğitim almak için gelmektedir

keyifli hem de ödüllendirici kılmak için bir araya getirmektedir.

Okul İçindeki İmkanlar

Ücretsiz WiFi

Mutfak

Bilgisayar Odası

Dinlenme Alanı

Çalışma Alanı

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • Cambridge Sınav Hazırlık Kursları
  • IELTS Hazırlık Kursları
  • Üniversite Hazırlık Kursları

Sosyal Aktiviteler

ELC, öğrencilerine birçok etkinlik programı sunar; bu etkinlikler arasında geziler, sosyalleşme etkinlikleri, spor aktiviteleri ve kültürel etkinlikler yer alır. ELC öğrencileri bu etkinliklere genellikle ücretsiz veya 20 dolardan daha az bir ücretle katılabilirler. Ayrıca, sörf kampları ve yunus izleme turları gibi diğer etkinliklere katılmak için öğrencilere büyük indirimler sunulur.

Sydney, sıcak yaz ayları ve ılıman kış ayları ile bilinir. Modern ve heyecan verici bir şehir olan Sydney, aynı zamanda olağanüstü doğal güzelliklere de sahiptir. Kültürel ve eğlence etkinlikleri çeşitliliği, dünyanın herhangi bir yerinde bulabileceğiniz kadar geniştir. Alışveriş merkezlerinden muhteşem doğal yaşam alanlarına, harika plajlardan beş yıldızlı restoranlara,  popüler gece kulüplerinden harika yoga derslerine kadar her şey Sydney’de mevcuttur.

Konaklama Seçenekleri

ELC’de eğitim alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Bir aile yanında yaşamak, Sydney’de kaldığınız süre boyunca kendinizi Avustralya yaşam tarzına kaptırmanın harika bir yoludur. Tek kişilik odada hafta içi yarım pansiyon, hafta sonu tam pansiyon olarak konaklayabilirsiniz. Ev sahibi aileler genellikle okuldan yaklaşık 30-55 dakika uzakta yaşarlar.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidansları, okuldan sadece 10 dakika uzaklıkta olmakla birlikte aynı fikirde, uluslararası öğrencilerle birlikte yaşamak isteyen ziyaretçiler için mükemmeldir! Rezidans, her biri 8-10 öğrencinin bulunduğu paylaşımlı dairelerden oluşmaktadır. Sakinler evde 4/5 banyoyu paylaşırlar ve tek kişilik, çift kişilik ve üç kişilik odalar arasında seçim yapabilirler. Öğrenciler kaldıkları süre boyunca ortak mutfakta ev arkadaşlarıyla yemek pişirebilir ve ortak salonda sosyalleşerek sıcak, uluslararası atmosferden yararlanabilirler.

ELC’ye bağlı olarak Ultimo Terraces Yurdu veya ELC Premium Apartment’ı tercih edebilirsiniz.

Ev Kiralama

Yurtdışında eğitim alırken sıklıkla tercih edilen konaklama seçeneklerinden biri de ev kiralamadır. Bireysel olarak veya arkadaşlarınızla beraber bir ev kiralayabilir; bağımsızlığınız ve özgürlüğünüzün tadını doya doya çıkarabilirsiniz.

Fotoğraflarla ELC

ELC Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin