...

Avustralya’da Dil Okulu Nasıl Seçilir?

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Eğitim Tercihleriniz

Avustralya’da İngilizce eğitimine katılmaya karar verdikten sonra sıra eğitim alacağınız okulu seçmeye geliyor. Birçok okul seçeneği arasından en iyisini seçmeden önce, ilk yapmanız gereken gitmek istediğiniz şehri seçmektir. Dil okullarının yoğunlukla bulunduğu şehirler Sidney, Melbourne, Brisbane, Adelaide, Perth, Gold Coast ve Darwin’dir. Gitmek istediğiniz şehre karar verdikten sonra okul araştırmalarına başlayabilirsiniz.

Dil okulları genellikle şehir merkezinde bulunsa da, şehir merkezinden uzak okul seçenekleri de mevcut. Dil okullarının fiyatları okulun eğitim kalitesi, öğrenci sayısı ve konumu gibi kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Fiyat/performans açısından size hitap eden okulu bulmak için İngilizce eğitimi almak istediğiniz okulu; konumuna, eğitmelerine, ders materyal kalitesine, ders programı ve sınıf mevcut yoğunluğu gibi kriterlere göre filtreleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: CELTA Sertifikası Nedir?

Dünya standartlarında İngilizce eğitim veren bir okulda ders işlenirken kullanılan İngilizce ders kitaplarınız, uluslararası metodolojik kaynaklara uygun olmalı ve eğitmeniniz teknolojik kaynakları kullanarak ders yapabilmelidir. Avustralya’daki İngilizce dil okullarının materyalleri oldukça ileri düzeydedir. Eğitmenleriniz alanında uzman kişiler arasından seçilmektedir. Eğitmenlerin öğrencilere yaklaşımı ve ders anlatış şeklini görebileceğiniz birçok video bulmak mümkün. Okul seçiminizde kesin kararı vermeden önce gitmeyi düşündüğünüz okulun web sitesi ve konumuna mutlaka bakmalı, internetten kampüs turu videolarını mutlaka izlemelisiniz.

Okulun ortak kullanım alanları, kafeleri, etkinlik alanları, ders çalışma alanları olmalı ve aradığınız rahatlığı burada bulabilmelisiniz. Alacağınız eğitimin kalitesi kadar eğitim alacağınız sınıflar da önemli. Ders alacağınız sınıflardaki öğrenci yoğunluğu fazla olmamalı. Sınıfınızdaki diğer öğrencilerin İngilizce seviyesi sizin İngilizce seviyenizle benzer olmalıdır. Seçtiğiniz dil okulu sizi seviye belirleme testine tabi tuttuktan sonra sizi, İngilizce seviyenizle paralel ilerleyen sınıfa alır. Sınıfınızdaki diğer öğrencilerin sizden ileride olması dersi kaçırmanıza ve temelinizin zayıf kalmasına yok açar, sizden geride olmaları ise ilerleme sürecinizi yavaşlatır. Bu sebeple seviye belirleme testine en baştan katılmayı ihmal etmemelisiniz. Katılmaya karar vereceğiniz dil okulunun sosyal olanaklarına göz atmayı unutmayın. Ders sonrası aktiviteleri, konuşma kulüpleri, hafta sonu yapılan öğrenci gezileri gibi etkinlikler hem sosyal çevrenizin genişlemesine he de İngilizce pratiği yapmanıza yardımcı olacak temel etmenlerdendir.

İlginizi çekebilir: İngilizcenin Hayatımızdaki Önemi

AVUSTRALYADA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI
AVUSTRALYADA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI

NEDEN AVUSTRALYA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMALISINIZ?

Yabancı bir dili öğrenmenin en verimli ve hızlı yolu, öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu ülkede eğitim almanız ve o dile maruz kalmanızdır.

Avustralya, dünyadaki anadili İngilizce olan birkaç ülkeden biridir. Yurt dışında İngilizce eğitimi almak istediğinizde aklınıza ilk gelen ülkelerden biri Avustralya olacaktır. Avustralya büyük bir kıta ülkesidir ve birçok şehri dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Avustralya’daki dil okulları başlıca Sidney, Melbourne, Brisbane, Perth ve Gold Coast’ta bulunur. İngilizce eğitimi almak için hangi şehri seçeceğinize karar veremediyseniz danışmanlarımızı arayıp detay alabilirsiniz.

İngilizce konuşulan bir ülkede İngilizce öğrenmek şüphesiz İngilizceyi daha hızlı ve daha iyi öğrenmenize yardımcı olacaktır. Avustralya suç oranlarının en düşük olduğu, güvenli ve medeniyetin de en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Eğitim kalitesinin yanı sıra yaşam kalitesi, güvenli sokakları, sosyal şehirleri ile de birçok uluslararası öğrencinin tercih ettiği ülkelerin başında gelir. Burada her milletten öğrencilerle tanışmanız ve kültürel çeşitliliğinizi artırmanız mümkündür. Farklı milletlerden öğrenciler için popüler bir destinasyon olan Avustralya’da tanışacağınız arkadaşlarınızın yeni kültürlerini öğrenebilir ve yaşama biçimlerini paylaşabilirsiniz.

Avustralya, dil okulu öğrencilerine verdiği yasal çalışma izni de Avustralya’yı öğrenciler arasında popüler hale getirmektedir. Öğrenci vizeniz ile dil okulunda eğitim alırken okulunuzdan arta kalan sürede yasal olarak çalışabilir ve yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Bu yüzden de Avustralya’daki birçok dil okulu öğrencilerine esnek ders saatleri sunarlar. Sabahları çalışmak istediğinizde dil okullarının akşam programlarına katılabilirsiniz. Akşam çalışmak ishttps://www.auegitim.com/avustralya-iklimi-nasil/terseniz de sabah veya öğleden sonra eğitim sunan dil okulları sizin için uygun olacaktır.

Avustralya, vahşi yaşamı ve plajlarıyla ünlü bir ülkedir. Burası, kanguru, koala, kakadu gibi farklı egzotik ve büyüleyici hayvanları görebileceğiz dünya üzerindeki sayılı yerlerden biridir. Derslerinizden arta kalan zamanlarda Avustralya’nın egzotik yaşamında, milli parklarında, plajlarında vakit geçirebilir, sadece Avustralya’ya özgü bu heyecan verici yaşam tarzını deneyimleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Avustralya Hakkında Genel Bilgiler

AVUSTRALYADA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMANIN AVANTAJLARI

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak istediğinizde akla ilk gelen ülke genelde İngiltere veya Amerika olabilir. Bunun sebebi Avustralya’nın ülkemize lokasyon olarak uzakta, Güney yarımküre’de bulunmasıdır. İngiltere ve Amerika gibi ülkelere kıyasla Avustralya’nın öne çıkmasının en önemli nedeni AU$ döviz kurunun TRY₺ kuru karşısında diğer döviz birimlerine göre daha düşük olmasıdır. Dünyanın birçok ülkesine uzak olması, Avustralyalıların ülkelerine gelen öğrencilere sıcak kanlı ve samimi davranmasıyla avantaja dönüşür.

Avustralya size, yüksek kalitedeki İngilizce eğitiminin yanı sıra, dünyada sadece Avustralya’da deneyimleyebileceğiniz maceraları da sunar. Avustralya’nın subtropikal ikliminde, Mayıs’tan Ekim’e kadar kıştır, Temmuz’da ise hava sıcaklığı ülke genelindeki en düşük seviyededir. Avustralya’da Kasım’dan Nisan ayına kadar ise yaz mevsimi yaşanır ve ortalama sıcaklık 15-35 derece arasında seyreder. Avustralya yazında Hint Okyanus’unda dalış deneyimini, kışında ise sanat & opera binalarındaki büyüleyici etkinlikleri deneyimleyebilirsiniz.

Avustralya’nın birçok şehrinde İngilizce kursu bulunmaktadır. Sidney dil okulları, Melbourne dil okulları, Brisbane dil okulları, Adelaide dil okulları, Perth dil okulları, Gold Coast dil okulları, bu şehirler arasından bütçenize uygun olan dil okulunu seçebilirsiniz.

NEDEN AVUSTRALYA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMALISINIZ
NEDEN AVUSTRALYA’DA İNGİLİZCE EĞİTİMİ ALMALISINIZ

AVUSTRALYADA DİL EĞİTİMİ ALMAK İÇİ NELER GEREKLİDİR?

Avustralya’da dil eğitimini İngilizce almaya karar verdiyseniz ve okulunuzu seçtiyseniz bir sonraki adımınız tercih ettiğiniz okula kaydolmanız olacaktır. Avustralya’daki dil okullarına kaydolabilmek için mutlaka pasaportunuzun olması gerekmektedir. Size en uygun olan okul başlangıç tarihini bizimle birlikte seçebilir, pasaportunuz ve sizden isteyeceğimiz birkaç kişisel bilgi doğrultusunda okula kaydınızı gerçekleştirebiliriz. Avustralya dil okulları, öğrencilerini seçerken belirli kriterler koyar ve öğrenci kabullerini bu kriterlere göre yaparlar. Dil okuluna uygunsanız okul sizi kabul eder.

Avustralya, Türkiye pasaportu olan öğrencileri vize sürecine tabi tutan bir ülkedir. Avustralya’da İngilizce eğitim alabilmek için öğrenci vizesine sahip olmanız gerekir. Tercih ettiğiniz dil okulu sizi kabul etikten sonra en kısa sürede vize evraklarının hazırlanmaya başlanması gerekir. Avustralya öğrenci vizesinde zorunlu evraklardan biri olan CoE belgesini okulunuz hazırlamaktadır. Bir diğer önemli evrak ise niyet mektubunuzdur. Vize başvurusunda bulunurken niyet mektubunuzun olması zorunludur. Niyet mektubunuzu danışmanlarımızdan yardım alarak birlikte hazırlayabilirsiniz. Vize için gereken bu belgelerin hiçbirini ofisimize getirmenize gerek yok. Avustralya vizesi için tüm süreç online sürüyor hatta vizeniz online geliyor. Vize için herhangi bir mülakata girmeniz de gerekmiyor. Biyometri randevunuzu oluşturduktan sonra VFS Vize Başvuru Merkezi’ne gitmeniz başvurunuzun tamamlanmasını sağlıyor. Vize değerlendirme süreçleri zaman zaman değişmekle birlikte ortalama 8 hafta sürüyor. Vizeniz onaylandıktan ve uçak biletinizi aldıktan sonra size gerekli oryantasyonu yapıp yolculuğunuza hazırlıyoruz.

Vize hakkında daha detaylı bilgiler için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: Avustralya Vize Hizmeti

AVUSTRALYA’DA İNGİLİZCE

İngilizce, dünyanın evrensel dilidir ve akademik ve profesyonel alanda ilerlemek isteyen her birey iyi seviyede İngilizce bilmek zorundadır. Avustralya’da İngilizce öğrenmek kişinin kendine yapacağı en iyi yatırımlardan biridir. Dünyanın en iyi eğitim kalitesine sahip ülkelerden biri olan Avustralya, öğrencilere sağladığı kolaylıklar yasal çalışma izniyle İngilizce dil eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Avustralya’daki dil okullarında katılabileceğiniz birçok program seçeneği ve farklı ders programları mevcuttur. Eğitim ihtiyacınıza uygun olarak çok fazla program seçeneği mevcuttur. Konuşma pratiği yapmak ve okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi dört modülde genel eğitim almak isterseniz Genel İngilizce Eğitimi veya zamanınız kısıtlıysa, derslere daha fazla katılmak istiyorsanız Yoğun Genel İngilizce Eğitimi alabilirsiniz. Kariyerinizde ilerleme planınız varsa İş İngilizcesi, akademik İngilizce sınavlarına hazırlanacaksanız IELTS, TOEFL, PTE Sınavlarına Hazırlık programlarına katılabilirsiniz. Mesleğinize ve İngilizce seviyenize uygun programları danışmanlarımızla birlikte seçebilirsiniz. Avustralya’da eğitim alırken çalışmayı düşünüyorsanız, ders saatlerinizi iş saatlerinize göre ayarlayabilir, sabah-öğle-akşam programlarından birini seçebilirsiniz. İngilizce eğitiminiz esnasında çalışmak hem konaklama ve yaşam masraflarını karşılamanıza hem de günlük yaşamınızda pratik yapmanıza da olanak sağlar.

AVUSTRALYA’DA DİL EĞİTİMİ FİYATLARI NE KADAR?

Avustralya’da her yaşa ve seviyeye uygun İngilizce dil okulu programları bulmak mümkündür. Avustralya dil okulu fiyatları, diğer İngilizce konuşan ülkelerle karşılaştırdığımızda AU$ kurunun daha düşük olması sebebiyle oldukça uygun fiyatlıdır. 2023 yılı itibariyle Avustralya’da dil okulu fiyatları haftalık ücretleri 200 AU$ dan başlamakta, 350 AU$ civarlarına kadar artmaktadır. Melbourne dil okulları ve Sidney dil okulları arasında büyük fiyat farkları yoktur. Gold Coast ve Darwin dil okullarının fiyatları diğer Avustralya şehirleriyle karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlıdır. Melbourne, Sidney gibi büyk şehirlere kıyasla Brisbane, Perth, Adelaide dil okulları ve bu şehirlerde konaklama&yaşama maliyetleri daha düşüktür. Avustralya dil okulu ücretlerinin tamamının vize sürecinden önce okula ödenmiş olması gerekmektedir. Avustralya dil okulları için herhangi bir danışmanlık veya ön ödeme ücreti bulunmamaktadır. Her okulun fiyatlandırması eğitim-eğitmen kalitesine, okulun büyüklüğüne ve yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Avustralya’da alacağınız dil eğitiminizi uzun dönem almanızı tavsiye ederiz. Dil okulları yılın her döneminde fiyatlarında indirimlere gider ve promosyon yaparlar. Avustralya’daki İngilizce dil okullarının güncel promosyonlardan haberdar olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya’da konaklama fiyatları şehirler arasında farklılık gösterir. Sidney’deki dil okullarından birini seçtiğinizde Perth gibi görece daha küçük şehirlerde bulunan dil okullarına kıyasla haftalık konaklama ücretiniz daha düşük olmaktadır.

Avustralya’daki tüm dil okullarını görmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Avustralya Tarihi Hakkında Merak Edilenler

İngiliz hükümeti 1786’da Yeni Güney Galler’e yerleşmeye karar verdi ve kolonizasyon 1788’in başlarında başladı. 1851’de altının bulunmasıyla birlikte büyük değişimlere uğrayan Avustralya kolonileri kendi kendini

University of Western Australia

University of Western Australia

Batı Avustralya Üniversitesi (UWA), Avustralya’nın lider üniversitelerinden biridir ve öğretim, öğrenim ve araştırma konularında uluslararası üne sahiptir. Dinamik ve sürekli ilerleyen bir üniversite olan UWA, 

Avustralya’da Ekonomik Master

Yıllık 16000AUD’dan Başlayan Fiyatlarla Master Yapın. Torrens University program ve fiyat listesi için tıklayınız 3 yıla kadar çalışma izni kazanın! Avustralya’da master hem profesyonel hem

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin