...

Alliance College | Adelaide

Danışmanlarımızdan  Ücretsiz Bilgi Alın

Eğitim Tercihleriniz
Alliance College Adelaide (1)

Alliance College Hakkında Genel Bilgi

Adelaide, öğrencilerin rahat bir yaşam sürmeleri için de ideal bir şehirdir. Şehir, dostça ve güvenli bir atmosfer sunar. Ulaşım ağı iyi gelişmiştir ve şehir merkezi, kampüsler ve konaklama yerleri arasında kolayca seyahat imkanı sağlar. Ayrıca, şehirdeki çeşitli kültürel etkinlikler, festivaller, restoranlar ve alışveriş olanakları öğrencilere sosyal bir deneyim sunar.

Adelaide, kültürel etkinlikler, sanat festivalleri ve spor etkinlikleri açısından zengin bir şehirdir. Şehirde her yıl düzenlenen Adelaide Festivali, dünyanın dört bir yanından sanatçıları ve gösterileri bir araya getirir. Ayrıca Adelaide Fringe Festivali ve WOMADelaide gibi diğer önemli etkinlikler de şehirde gerçekleşir. Spor tutkunları için Adelaide Oval adında büyük bir stadyum bulunur ve burada kriket ve Avustralya futbolu gibi önemli spor etkinlikleri düzenlenir.

Adelaide’de bulunan Alliance College, Avustralya’nın ilk uluslararası onaylı otelcilik ve ağırlama yönetimi alanında eğitim veren bir okuldur. 1981 yılında kurulan kurum, 40 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Alliance College, Adelaide ve Sydney kampüslerinde Ağırlama Yönetimi, Otomotiv, İşletme, Marangozluk ve Aşçılık alanlarında diploma programları sunmaktadır. Ayrıca, uluslararası öğrencilere İngilizce dil eğitimi de sunmaktadır. Genel İngilizce programı, öğrencilerin sınıf dışında da akıcı bir şekilde İngilizce iletişim kurmalarını sağlamak ve öğrenci merkezli etkinliklerle bireysel öğrenmeyi teşvik etmek amacıyla göreve dayalı öğrenme ve iletişimsel yeterlilik üzerine odaklanmaktadır. Akademik İngilizce programı ise öğrencilere eleştirel düşünme, akademik yazma, konuşma ve sunum becerileri kazandırarak Avustralya’da lisans veya lisansüstü eğitim alabilecekleri İngilizce seviyesine ulaşmalarını hedeflemektedir.

Okul İçindeki İmkanlar

Merkezi Konum

Ücretsiz WiFi

Modern Sınıflar

Kafe

Mutfak

Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • Akademik İngilizce

Sosyal Aktiviteler

Alliance College Adelaide’de eğitim alan öğrenciler, çeşitli sosyal aktivitelere katılma fırsatına sahiptir. Kampüs ve şehirde düzenlenen etkinlikler, öğrencilerin sosyal bağlantılarını güçlendirmelerine ve yeni arkadaşlıklar kurmalarına olanak tanır. Öğrenciler, kültürel festivallere katılabilir, spor etkinliklerine katılabilir, müze ve galerileri ziyaret edebilir veya doğal güzelliklere sahip parklarda gezinti yapabilir. Ayrıca, öğrenci kulüpleri ve toplulukları aracılığıyla ilgi alanlarına göre gruplara katılabilir ve ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla etkileşimde bulunabilirler. Alliance College Adelaide, öğrencilerin sınıf dışında sosyal deneyimler kazanmalarını ve unutulmaz anılar biriktirmelerini teşvik eden bir ortam sunar.

Konaklama Seçenekleri

Alliance College Adelaide’de dil eğitimi alırken tercih edebileceğiniz konaklama seçenekleri aşağıdaki gibidir:

Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinden biridir. Yerel bir aile yanında kalacağınız bu konaklama seçeneğinde kendinize ait bir odanız olur. Bunun yanında, yemeklerinizi aile ile beraber yer, onlarla çeşitli etkinliklere katılırsınız. Böylece yerel Avustralya kültürünü yakından tanıma şansınız olur.

Öğrenci Rezidansları

Öğrenci rezidansları sizlere diğer uluslararası öğrencilerle beraber sosyalleşebileceğiniz harika bir ortam sunar. Bu konaklama seçeneğinde kendinize ait bir odanız bulunurken diğer alanlar ortak kullanıma dahildir. Bu ortak alanlarda diğer öğrencilerle beraber kültür alışverişi yapabilir, aynı zamanda İngilizce pratiği yaparak dil gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Ev Kiralama

Daha bağımsız ve özgür bir Avustralya yaşam deneyimi geçirmek isteyenlerin tercih ettiği konaklama seçeneği ev kiralamadır. Ev kiralayarak kendinize ait alanınızda kendi kurallarınıza göre yaşayabilir, evinizde dilediğiniz gibi sosyalleşebilirsiniz. Bu seçeneği daha ekonomik bir hale getirmek için başka arkadaşlarınızla beraber eve çıkmanız da mümkündür.

Fotoğraflarla Alliance College

Alliance College Tanıtım Videosu

Okulun Konumu

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin