...

Sydney Üniversitesi

Danışmanlarımız sizi bilgilendirsin?

Eğitim Tercihleriniz

Sydney Üniversitesi, Avustralya’nın en eski ve en prestijli üniversitesidir. Aynı zamanda dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olarak da gösterilmektedir. Sydney’de  harika bir öğrenci hayatı vardır. Avustralya’nın en büyük ve en uluslararası şehri Sydney’de geçireceğiniz öğrenciliğin  hayatınızın en güzel dönemlerinden biri olacağından emin olabilirsiniz. Sydney Üniversitesi’nde işletme, pazarlama, tıp, sahne sanatları, grafik tasarımı, psikoloji ve çok daha fazlasını okuyabilirsiniz.

Üniversite dönemi, öğrencilik yıllarının en önemli dönemidir. Bu dönemde alınacak eğitim, okul hayatı sonrası iş hayatınızı önemli ölçüde etkileyecektir. Türkiye’de üniversite eğitimleri, genel olarak teorik eğitimler üzerinde yürür oysa pratiğin daha çok gerektiği iş hayatında eğitim sisteminin handikabı olarak karşımıza çıkar. Son yıllarda üniversite okumak için yurtdışını tercih eden öğrencilerin sayısında ciddi bir artışın yaşandığı gözlemlenen bir gerçektir. Bunun nedeni ise yurtdışında alınan eğitimlerin daha kaliteli olması ayrıca sunulan olanakların da daha geniş olmasıdır.

Mesela 1850 yılında kurulan ve Avustralya’da önde gelen üçüncü, dünya genelinde ise 50. Sırada yer alan Sydney Üniversitesi öğrencilere sunduğu eğitim kalitesi ile adından en çok söz ettiren üniversitelerden biridir. Üniversitenin birçok yönden sınıfındaki diğer üniversitelere göre çok daha avantajlıdır. Avustralya’nın araştırma ağırlıklı 8 üniversitenin oluşturduğu “Group of Eight” üyesi olması bile kendi başına çok yüksek bir başarıya sahip üniversite olduğunu göstermektedir. Eğitim programlarının çeşitliliği ve araştırma-geliştirme imkanları, konforlu konaklama seçenekleri ile Avustralya’nın uluslararası öğrencilere sunduğu çalışma hakları eklendiğinde Sydney Üniversitesi gibi bir üniversitede eğitim almak istemekten daha doğal bir şey yoktur. Yani üniversitede lisans veya master eğitiminde kaliteli bir eğitim almak ve eğitim sonrasında ciddi anlamda akademik veya profesyonel kariyer sahibi olmak isteyenlerin yurtdışında düşünmeleri gereken üniversitelerden biri kesinlikle Sydney Üniversitesi olmalıdır.

Sydney Üniversitesi avantajları nelerdir?

Bir öğrenci bir okulu seçmeye karar vermeden önce okul hakkında uzun araştırmalar yapar. Dünya üniversiteler ligindeki sıralaması, alanındaki konumu, kampüs olanakları, şehir merkezine olan uzaklığı, eğitim ücretleri vb. konular  hakkında bilgi edinir. Bu detaylardan en önemlisi eğitim kalitesidir. Öğrenciler eğitim kalitesi hakkında gerek internet sitelerinden, gerek yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren kurumlardan gerekse de sosyal medya sitelerinde daha önce bu okulda okumuş kişilerle iletişime geçerek bilgi alır ve önerilen bir okul olup olmadığı konusunda fikir alışverişinde bulunurlar. Üniversite eğitiminden sonra  gerek iş gerek akademik hayatta mezun oldukları üniversitenin etkili olacağı düşüncesiyle seçimlerini yaparken bu ince detaylar üzerine düşünerek karar verirler. Tabi söz konusu üniversite yurtdışında bir yerde ise bu araştırmaların çok daha detaylı bir şekilde yapılması gerekir.

Evet, Avustralya  Sydney Üniversitesi kendinden çokça söz ettiren üniversitelerinden biridir 164 yıllık bir geçmişe sahip bir üniversiteden söz edildiğinde elbette durup biraz daha düşünmek gerekir ve bu üniversitenin dünyanın her yerinden tercih edilen bir üniversite olduğunu hesaba kattığınızda oldukça zorlayıcı bir kabul sürecinden geçeceğiniz aşikardır. Ancak gerek eğitim kalitesi, gerekse de alanında gösterdiği başarılarıyla dünyanın en iyi üniversiteleri arasına girmeyi başarmış bir üniversitede eğitim almak, sanırım her öğrencinin isteyeceği şeylerden biridir.

Sydney Üniversitesi’nde okumak için en az  8 harika nedeniniz var:

  • Ana kampüsler, Sydney şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıktadır.
  • 16 fakültede dünya standartlarında eğitim görürsünüz.
  • Üniversitede 200’den fazla kulüp ve topluluk vardır.
  • Avustralya’daki en kapsamlı lisans ve yüksek lisans eğitimini alırsınız.
  • Sydney Üniversitesi, EQUIS ve AASCB tarafından akredite edilmiştir.
  • Sydney Üniversitesi, akademik yayınları ve öğretimdeki üstünlüğü ile dünya çapında tanınmaktadır.
  • Üniversitede 145 ülkeden 10.000’den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır.
  • Sydney Üniversitesi, Avustralya’daki en eski ve en prestijli üniversitelerden biridir.

Kayıt olmak için ne yapmak gerekir?

Her üniversitenin veya daha geniş bir ifadeyle her ülkenin okul kayıt dönemleri birbirinden farklıdır. Özellikle bu detayı göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekir. Avustralya’nın en kaliteli üniversiteleri arasında yer alan ve yaklaşık 11,000 uluslararası öğrencinin eğitim aldığı  Sydney Üniversitesi de belli dönemlerde kayıt alan bir üniversitedir. Öncelikle üniversitelerin son başvuru tarihlerini kaçırmadan istenen belgeleri tam ve eksiksiz hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda stres yaşamadan, başvuru konusunda ücretsiz profesyonel destek alarak deneyimli yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime başvuru detaylarına ulaşabilirsiniz.   

Bunlarda İlgininizi Çekebilir!

Avustralya Vize Uzatımı

Avustralya Vize Uzatımı

Öğrencilik döneminin uzaması durumunda öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları şeylerden biri vize uzatımıdır. Öğrencilere verilen vizelerin geneli belli bir dönemi kapsamaktadır. Başvurulan eğitim programına göre

Avustralya Üniversite ve Master Danışmanlığı

Avustralya Eğitim Dünyası : Avustralya Üniversite Yerleştirme Hizmetleri 39 Prestijli üniversitesiyle Avustralya, dünyanın en çok öğrenci çeken ülkelerinden biridir. Avustralya’daki üniversiteler mühendislikten sosyal bilimlere akla

study permit

Study Permit Nedir ve Nasıl Alınır?

Kanada, uluslararası öğrenciler için popüler bir destinasyondur ve dünya çapında 300 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler, belirli bir süre

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin