...

Avustralya’da Üniversite Eğitimi Almanın Tam Zamanı!

Avustralya’nın En Prestijli Üniversitelerinde Lisans veya Master Eğitimi Alın!

Avustralya’nın En Prestijli Üniversitelerinde Lisans veya Master Eğitimi Alın!

Mezuniyet Sonrası +7  Yıla Varan Çalışma İzni Kazanın!

%35’e Varan Burs Avantajlarını Kaçırmayın!

Dünyanın en başarılı üniversiteleri içinde 42 tane üniversitesi bulunan Avustralya’da üniversite eğitimi alıp bu prestijli okullardan birinin diplomasına sahip olmak ister misiniz?

Gelecek planlarınız arasında yurtdışında üniversite okumak veya yüksek lisans yapmak varsa, verdiği kaliteli eğitimle beraber dünyanın eğitimde öncü ülkelerinden biri olan Avustralya tüm avantajlarıyla tam size göre. Üstelik belli bölümlerden mezun öğrenciler için  yapılan yeni düzenleme ile artık +7 yıla varan mezuniyet sonrası çalışma iznine sahip olabilecekler.

Günümüzde profesyonel hayatınızda sizleri birkaç adım birden öne çıkaracak olan faktörlerden biri mezun olduğunuz üniversite ve diğeri ise  iş tecrübenizdir. Yurt dışında dünyanın önde gelen okullarında üniversite eğitimi almak kariyer planınıza önemli bir katkıda bulunurken iş imkanlarınızı da önemli ölçüde arttırmaktadır.

2023 yılında da yurtdışında üniversite eğitimi dediğimizde akla gelen ülkelerin başında Avustralya gelmektedir. Avustralya üniversiteleri öncelikle verdikleri kaliteli eğitim, sundukları güncel ve geniş program seçenekleri ve  donanımlı kampüsleri, binlerce kaynakla dolu zengin kütüphaneler ve birçok farklı kültürden gelen öğrencilerine verdiği değer ile burada üniversite eğitimini cazibeli kılıyor.

Avustralya öğrencilerine mezuniyetten sonra çalışma izni vermesinin yanı sıra, üniversite ve yüksek lisans eğitimi alırken de aynı hakkı tanıyor. Bu sebeple, Amerika ve İngiltere gibi ülkelere kıyasla yaşam ve okul maliyetlerinin daha düşük olduğu Avustralya, masraflarını büyük oranda kendileri karşılamak isteyen öğrenciler için de ideal bir ülkedir.

Avustralya’da ortalama eğitim süresi lisans için 3-4 yıl, master için ise 2 yıldır. Bu süreler bölüme ve programa göre değişmektedir. Mezuniyet sonrasında Geçici Mezun Vizesi’ne başvurarak kalış sürenizi uzatmanız mümkündür. Bu süreleri mezuniyet sonrasında edineceğiniz hak ile +7 yıla kadar uzatabilirsiniz. Aşağıdaki tablo şehirlere göre öğrencilerin farklı uzatmalara nasıl hak kazandığını göstermektedir:

Şehirler

Lisans

Master

PhD

(course work $ research)

Sydney

2 Yıl

3 Yıl

4 Yıl

Brisbane
Melbourne
Adelaide, Wollongong, Perth,

3 Yıl

4 Yıl

5 Yıl

Sunshine Coast,Gold Coast
Newcastle/Lake Geelong
Canberra, Hobart,Macquarie
Macquarie
Diğer Bölgeler

4 Yıl

5 Yıl

6 Yıl

Avustralya’da 1 Temmuz 2023’ten itibaren geçerli olacak yeni düzenleme ile, belirlenen akademik alanlardaki öğrencilerin mezuniyet sonrası çalışma haklarına artı olarak 2 yıl daha eklenmesine karar verildi. Bu düzenlemeyle beraber mezuniyet sonrası çalışma süreleri;

  • Lisans dereceleri için 2 yıldan 4 yıla,
  • Yüksek lisans dereceleri için 3 yıldan 5 yıla,
  • Tüm doktora öğrencileri için ise alana bakılmaksızın 6 yıla çıkarıldı.

Bu düzenleme sayesinde, eğer mesleğiniz belirlenen meslekler arasındaysa ve bir de Avustralya’nın regional bölgelerinden birinde eğitim görüyorsanız, +7 yıla kadar oturum izni alabilirsiniz. Mesleğinizin uygunluğunu bu bağlantıdan kontrol edebilirsiniz.

Avustralya’da IT’den sosyal bilimlere, mühendislikten turizme kadar birçok alanda size uygun olan eğitimi alabilirsiniz. Avustralya’da yıllık eğitim maliyeti ise 18 000 AUD ile 55 000 AUD arasında değişmektedir.

Bütün bunların yanında çok kültürlü yapısı, harika kampüsleri, güvenli ve bolca huzur dolu yaşam alanları, çeşitli sosyal ve kültürel aktiviteleri ve muhteşem doğasıyla Avustralya sizlere benzersiz bir öğrencilik deneyimi sunuyor.

Avustralya Eğitim Dünyası olarak kurumumuzun tecrübelerinden yararlanarak Avustralya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin! 2023 yılı fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
yds sınavı nedir

YDS Dil Sınavı Nedir?

Daha önce blog içeriklerimizde TOEFL, PTE, IELTS, Celta ve TAFE gibi dil sınavları ile ilgili bilgiler vermiştik. Bugün ise Türkiye’de

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin