...

Avustralya’da İngilizce Öğrenmek İçin En Az 10 Sebebiniz Var

Avustralya'da İngilizce Öğrenmek İçin En Az 10 Sebebiniz Var

Avustralya 40.000 yıllık yaşam geçmişine sahip olan yerli halkının (Aborjinler) etnik ve kültürler yapısına kattığı zenginliğin yanı sıra dünyanın her yanından yaklaşık 20.000 yıl öncesinden başlayarak göç etmiş insanların kültürleriyle de beslenmiştir. Ve bunun sonucunda dünyanın ‘’en çok kültür çeşitliliğine’’ sahip olan ülkesi haline gelmiştir. Avustralya, BM tarafından “en yaşanılabilir 5 ülkeden biri’’ olarak seçilmiştir. 20 milyonu aşkın sıcakkanlı halkı, doğal güzellikleri, trafik problemlerinin yaşanmaması, bahçeli ve müstakil konutları, düşük suç oranına sahip olması, tropikal iklimi sayesinde her tür spor ve eğlence olanağının sunulması kısaca yüksek yaşam standartlarına sahip olması sonucu 2013 yılı içerisinde dünyanın en mutlu ülkesi olarak nitelendirilmiştir.

1)GÜVENLİ ORTAM: Avustralya uzun yıllardır siyasi istikrarın hüküm sürdüğü, suç oranının çok düşük seviyelerde olduğu dünyanın en güvenli ülkelerinin başında gelmektedir. Sydney ve Melbourne güvenlik, sosyal uyum, insan hakları, gündelik yaşam giderleri ve çevreye duyarlılık kriterleri açısından son yıllarda sürekli olarak dünyanın ilk on şehri arasında yer almayı başarmaktadır.

2) ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK: Avustralyalıların çoğunun ebeveynleri yurt dışında doğmuştur. Ülkede 100 farklı etnik grup yaşamaktadır. Bu nedenle çok kültürlü bir ortam mevcuttur ve Avustralya dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından bir tanesidir. İnsanları sıcakkanlı ve açık fikirlidir. Okullarda öğretmenler uluslararası öğrencilere ders vermeye alışıktır ve öğrencilerin kültürlerine, dinlerine hassasiyetle yaklaşırlar.

3) YÜKSEK HAYAT STANDARDI: İlgi çekici ve yaşanılası doğası, şehir merkezlerindeki tertemiz plajları, kuzeyindeki yağmur ormanları, yaşamaya son derece elverişli ılıman iklim koşulları, dost canlısı sıcak, açık fikirli insanlarıyla, modern şehircilik anlayışı, gelişmiş sağlık ve sosyal hizmetleriyle, yüksek hayat standardı ve sunduğu güvenli ortam ile zevkle eğitim görebileceğiniz dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır.

4) EĞİTİM PROGRAMI ÇEŞİTLİLİĞİ: Genel ve Akademik İngilizce, İş İngilizcesi, IELTS Hazırlık Kursları, Yönetici ve İş Adamlarına Yönelik Programlar, 6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar, Lisans ve Master Programları gibi ve Avustralya’da bu eğitimlerin yanında Avustralya’nın meslek okullarında da eğitim görme imkanınız bulunmaktadır. Meslek okullarında 300 den fazla farklı alanda eğitim görme olanağına sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Güzellik terapisinden, mücevher tasarımına,  işletmeden çiçekçiliğe, kadar çok farklı alanlarda eğitim görme şansına sahipsiniz.

5) EKONOMİK EĞİTİM: Amerika ve İngiltere ile kıyaslandığında okul ücretleri ve yaşam giderleri Avustralya’da oldukça düşüktür. Aynı zamanda Türkiye’deki özel üniversiteler ile karşılaştırıldığında, Avustralya’da üniversite eğitimi, son yıllarda Türk öğrenciler arasında gittikçe daha fazla rağbet görmektedir. Son üç yıldır Avustralya’ya okumaya giden Türk öğrencilerin sayısında artış gözlemlenmektedir. Eğitim maliyetlerine fikir vermek istersek, 3 aylık dil kursları 2000 Avustralya Dolarından üniversitelerin yıllık ücretleri ise 15.000 Avustralya Doları seviyelerinden başlamaktadır.

6) YÜKSEK EĞİTİM STANDARTI: Avustralya’da uygulamada bulunan yüksek öğretim ve meslek edinme kursları dünyanın pek çok ülkesinde tanınmakta ve Avustralya’da edinilen mezuniyet belgesi, diploma ve eğitim sertifikaları dünyanın pek çok ülkesinde iş bulma konusunda önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Avustralya’daki eğitim sistemi ve standartları devlet tarafından çıkarılmış kanun ve yasalar ile sürekli olarak denetlenmektedir. Ayrıca uluslararası öğrencilerin haklarını koruyan kanunlar çıkartılmıştır. Örneğin öğrencilerin kurs ücretleri garanti altına alınmıştır. Uluslar arası öğrencilere eğitim veren kurumların Avustralya devleti tarafından onaylanmış ve kayıtlı olması gerekmektedir.

7) EĞİTİMİNİZE DEVAM EDERKEN ÇALIŞMA İZNİ: Avustralya’da eğitim gören uluslararası öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Tatil dönemlerinde ise tam gün çalışma iznine sahip uluslararası öğrenciler, bu çalışma izni sayesinde diledikleri yerde çalışma imkanına sahiptir. Master öğrencilerinin eşlerine ise tam zamanlı çalışma izni verilmektedir. En vasıfsız işlerde dahi ortalama saat ücretinin 16-25 Avustralya doları civarında olması öğrencilerin okurken en azından cep harçlıklarını kazanmalarına olanak sağlamaktadır.

8) KISA SÜREDE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI ALABİLME İMKANI: Avustralya’da eğitim veren bazı üniversitelerin bölümleri 3 yıllıktır. Bu nedenle öğrenim masrafları %25oranında azalmaktadır. Yine bazı üniversitelerin yıl içerisinde 3 dönemi mevcuttur; yılda 2 yerine 3 dönem ders alarak eğitim sürenizi 2,5 yıla indirebilme şansına sahipsiniz.

9) ÖĞRENCİLERE TANINAN GÖÇ HAKKI: 1994 Göçmenlik Yönetmenliğine göre yurt dışından gelen Avustralya’da üniversite veya meslek programı eğitimlerini başarı ile tamamlayan ve diğer bazı kriterleri karşılayan öğrencilere vasıflı göçmen kategorisi altında göçmenlik başvurusu yapabilmeye hak verilmiştir.

10) ÜNİVERSİTEYE BAŞLAMAK İÇİN SEÇENEKLER : Lise not ortalamanız Türkiye’de üniversiteye giriş için yeterli değil mi? Avustralya’da meslek okullarındaki diploma programları veya üniversite bünyesindeki kolejlerde sunulan diploma  programlarıyla  öğrenciye üniversiteye geçiş imkanı sağlamaktadır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
yds sınavı nedir

YDS Dil Sınavı Nedir?

Daha önce blog içeriklerimizde TOEFL, PTE, IELTS, Celta ve TAFE gibi dil sınavları ile ilgili bilgiler vermiştik. Bugün ise Türkiye’de

BİLGİ İSTEK FORMU

Ücretsiz Bilgi İstek Formumuzu Doldurun Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin