ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Sydney’de İngilizce

Avustralya, dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden biridir ve eğitim seviyesi son derece yüksek bir ülkedir. Dünyanın en iyi 100 üniversitesinden 7 tanesinin Avustralya’da bulunması, öğrencilerin son dönemlerde gerek üniversite eğitimi için gerekse de dil eğitimi için ülkeyi tercih etmelerini etkiliyor.

Dil eğitimi, günümüz şartlarına göre “lüks” veya “artı” olmaktan çıkarak zaruri bir durum haline gelmiştir. Eğitim alanında, iş hayatında ve sosyal hayatta iyi bir statüye sahip olabilmek için yabancı dil bilinmesi gerekir. Yabancı dil eğitimi, dilin konuşulduğu bir ülkede alındığında hem daha kısa sürede öğrenilir hem de pratik yapma açısından daha fazla olanaklara sahip olunduğu için konuşma becerisi daha yüksek olur. Avustralya’nın Sydney kenti, üniversite eğitiminde de dil eğitiminde de dünyanın en başarılı okullarına sahip bir kenttir. Kentin kozmopolit yapıya sahip olması, dünyanın en güzel kumsal ve sahillerine sahip olması buraya öğrenci olarak gelenlerin hem eğitim almalarını hem de tatil yapmalarına olanak tanıyor. Yani gezerken öğrenmek, eğlenirken İngilizce öğrenmek isteyen birinin Sydney’de İngilizce seçeneğini değerlendirmeleri kesinlikle önerilebilir.

Dünyanın en kaliteli dil okulları Sydney’de

Dil okulları, üniversitelerden biraz daha farklıdır. Üniversite dönemi, öğrencilerin gelecek adına yatırım yaptıkları bir alandır. Dil okulları da kısmen böyle olsa da biraz daha “lüks” sınıfa girdiği için tercih yapılırken daha bir itidalli davranılması gerekir. Sydney’de hizmet veren dil okulları, “lüks eğitim” tanımına en uygun okullardır. Dünyanın birçok ülkesinde şubeleri bulunan “zincir dil okulu” EC English, başarısı ile kendini kanıtlamış, öğrencilere sunulması gereken haklar konusunda en hassas davranan okullardan biridir. Burada eğitim almak kendi başına bir ayrıcalıktır. EC English dışında; ILSC, EMBASSY ENGLISH, EUROCENTRES, KAPLAN gibi dünya genelinde bilinirlik kazanan okulların Sydney’de bulunması, tercih yapılırken bu kentin ilk sıralarda yer almasını gerektiriyor.

Neden Sydney?

Bir kentin veya ülkenin kaliteli dil okullarına sahip olması, dil eğitimi için tercih etmeyi gerektiren önemli bir nedendir. Ancak bunun haricinde de öğrencinin eğitim dışında yapabileceği aktivitelerin fazla olması gerekir. Aktivite ve etkinlikler bakımından zengin bir kentte dil eğitimi almak, hem daha fazla pratik yapma şansını sunar hem de öğrencilik döneminin sıkılmadan geçmesine katkıda bulunur. Sydney’de İngilizce eğitimi alırken saydıklarımızdan çok daha fazlasını bir arada bulabilirsiniz.

Sydney’de dil eğitimi alırken boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir limana sahip olması, plajları ile dünyanın en gözde kenti olmayı başarması, yemek kültürlerinin geniş olması ver her insanın damak tadına hitap etmesi, yürüyüş, doğal güzellikler, Avustralya İngilizcesinin fesih bir dil olması gibi birçok neden, burada eğitim almak için geçerli nedenlerdir.

Sydney’de yaşam

Avustralya hakkında yorum yapan kişi sayısı bir hayli fazladır. Bir ada ülkesi olmasından dolayı buranın dünyanın diğer ülkelerinden çok farklı olduğunu kabul etmek gerekir. Sakin, huzurlu bir atmosferinin olması, ılıman bir iklime sahip olması ve yaşam kalitesi açısından dünyanın en yaşanılır ülkesi olması, belki de Avustralya’da eğitim almayı en cazip kılan nedenlerdir. Sydney’de İngilizce eğitimi ise bambaşka bir deneyimdir. Sydney, ulaşım açısından hiçbir sorunu bulunmayan, altyapısı tamamlanmış, ekonomik açıdan istikrarlı bir kenttir. Çok kültürlü yapısı, neşeli insanları, yardımsever tutumları ve uluslararası öğrencilere karşı gösterdikleri ilgi ile öğrenciler arasında konuşulan bir kent olmayı başarıyor. Gezip görülebilecek çok sayıda tarihi ve modern noktasının bulunması ise ayrıca burayı değerli kılan nedenler arasında yer almaktadır. Öğrencilere sunulan çalışma izni sayesinde bir öğrencinin geçim endişesine kapılmadan eğitimini rahat bir şekilde tamamlayabilmesi de yaşam kalitesinin yüksek olduğunun göstergelerinden biridir.

Şimdi Ara
Whatsapp