ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Diploma ve Sertifika Eğitimi

Avustralya’da diploma ve sertifika programlarının eğitimi TAFE adı verilen iki yıllık kolej ya da enstitülerde verilir. Birçok TAFE okulunun üniversitelerle bağlantısı vardır. Bu sayede öğrenciler diploma programını bitirdikten sonra üniversite eğitimine geçiş yapabilirler. Sertifika programlarında eğitim daha çok pratiğe dayalı ve günceldir, dersler akademisyenlerin yanında profesyonel iş adamları tarafından da verilir.

Diploma Programlarının amacı yurtdışında mesleki bilginizi yabancı dilinizle beraber geliştimektir. Program boyunca kazanacakları iş deneyimi öğrencilerin mesleki kariyerleri için önemli bir adım olacaktır. Üniversiteden yeni mezun olan ve yüksek lisans için yeterli zamanı veya bütçesi bulunmayan öğrenciler için ideal bir seçenektir. Diploma programları kısa sürede belirli bir alanda uzmanlaşmak için tasarlanmış özel eğitim programlarıdır.

Yılın belirli dönemlerinde başlar ve birçok eğitim programı içerir. Bunlar arasında öğrencilerin en çok tercih ettiği diploma programlarının başında İşletme, Pazarlama, Finans, Turizm, Bilişim (IT) programları gelmektedir. Diploma programları özellikle hem teknik pratik bilgi hem de mesleki terminolojisini geliştirmek için de güzel bir alternatiftir.

Avustralya’da Diploma Programlarını tercih edenler öncelikle üniversiteden yeni mezun olup iş hayatına daha donanımlı başlamak isteyenlerdir. Bunun dışında Yöneticiler, Yüksek lisans mezunları, Lise mezunları, Şirket sahipleri, Üniversite öğrencileri sertifika ve diploma programlarına ilgi göstermektedir.

Sertifika ve diploma programlarına katılabilmeniz için IELTS’den en az  5 – 5.5 skoru almış olmanız gerekir. Eğer ki yeterli skorunuz yoksa Dil+Sertifika Programları sayesinde önce dilinizi yeterli seviyeye getirip daha sonra sertifika eğitiminizi alabilirsiniz.

Avustralya’da diploma ve sertifika programları alırken aynı zamanda da çalışma izniniz olur. Haftada 20 saat part-time olarak çalışabilirsiniz. Avustralya saatlik ücretleri 16 AUDdan başlar ve yaşam giderlerinizin büyük bir kısmını tamamlama şansınız bulunur. Sertifika programlarından son 1 – 2 yıl avustralya’da yaşama ve çalışma izniniz devam eder. Bu sayede programda öğrendiklerinizi pratik yapabileceğiniz uluslararası bir iş tecrübeniz olur.

Şimdi Ara
Yol Tarifi