ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Melbourne’de İngilizce

Avustralya, eğitim alanında dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biridir. Okyanusya’da bulunan ülkeye bağlı kentlerin hemen hemen hepsi, eğitim alanında adını duyurmayı başarmış kentler olup eğitimde sundukları kalite ile kendilerini duyurmayı başaran okullara ev sahipliği yapmaktadırlar. Melbourne, Avustralya’nın en kalabalık ikinci şehridir. 4 milyona yakın bir nüfusa sahip olan şehir, dil okulları ile hem Türkiye’den hem de dünyanın farklı ülkelerinden her yıl binlerce öğrencinin eğitim almak üzere gittikleri yerlerden biridir. Kaliteli İngilizce eğitiminin seçkin adreslerinden biri olan Melbourne’da yer alan Embassy CES,International House,Universal Institute of Technology ve Eurocenters gibi dil okulları, dünya genelinde markalaşmayı başarmış okullar olup öğrencilere sunulan eğitim hizmetleri ile kendilerinden söz ettiren kurumlardır.

Melbourne’da dil okulu fiyatları

Her sene binlerce uluslararası öğrencinin dil eğitimi almak üzere gittikleri Melbourne’da dil okullarının fiyatları Sydney’e göre daha uygundur. Büyüklük bakımından Sydney’den daha küçük olmasının yanında kentin tercih sıralamasında ikinci yeri alması da yine fiyatların daha düşük olmasını etkileyen nedenler arasında kabul edilmektedir. Melbourne’da İngilizce eğitimi bedelleri standart değil, dil öğrencilerinin eğitim almak istedikleri program tipine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel bir ortalama fiyat söylenecek olunursa 398AU$ dolaylarında olduğunu söyleyebiliriz. Temel İngilizce, akademik İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, iş İngilizcesi, mesleki İngilizce gibi farklı program seçenekleri bulunan Melbourne’da orta düzey gelire sahip öğrenciler kolaylıkla dil eğitimi alabilirler.

Melbourne’da yaşam maliyeti

Dil eğitimi veya üniversite eğitimi için Avustralya’yı tercih eden öğrencilerin en sıklıkta tercih ettikleri kentlerden biri Sydney diğeri ise Melbourne’dur. Kozmopolit yapısı, sıcak ve samimi insanları, uluslararası öğrencilerle yerli halkın kurduğu sıcak ilişki, öğrencilerin kısa sürede Melbourne’a adapte olmalarına yardımcı oluyor. Ancak her kentin kendine göre yaşam maliyeti vardır. Bazı Avustralya kentlerinde maliyetler daha yüksek iken bazı şehirlerde daha uygundur. Bu durum, ülkemiz de dâhil olmak üzere dünyanın her yerinde böyledir. Melbourne’da yaşam maliyetini hesaplarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu konaklama maliyetidir. Konaklama maliyeti de tercih edilen yere göre (şehir merkezi, kenar mahalle) değişmektedir. Melbourne’da konaklama maliyetleri genellikle haftalık olarak hesaplanır. Burada ortalama bir öğrencinin konaklama için ihtiyacı olan para haftalık 285AU$’dır. Rakam biraz yüksek gibi görünse de 12 haftadan daha uzun süre kalacak öğrencilere haftada 20 saat çalışma izninin verilmesi, mali açıdan rahatlamaya yardımcı oluyor.

Melbourne’da ulaşım

Bir öğrenci için en önemli şeylerden biri kentin ulaşım alanındaki başarısıdır. Sürekli olarak okul ile ev arasında gidip-gelmek zorunda kalan öğrenciler, bu detay üzerinde bir hayli fazla dururlar. Melbourne’da ulaşım konusunda herhangi bir problemin olmadığını kolaylıkla belirtebiliriz. Toplu taşıma araçlarının sürekli faaliyette olması, kalabalık olmasına rağmen yeteri kadar aracın bulunması gibi önemli etkenler, burada eğitim alan öğrencilerin ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşamadan kolaylıkla okula gidip gelmelerini sağlamaktadır.

Melbourne dil okulları

Melbourne, dil okulları açısından zengin bir kenttir. Dünya genelinden öğrencilerin dil öğrenmek amacı ile tercih ettikleri kentte marka bazlı olarak kendinden söz ettiren çok sayıda kurum bulunmaktadır. ILSC, UIT, HAWTHORN, EUROCENTRES, KAPLAN gibi dil okulları, İngilizce dil eğitiminde sundukları kalite ve başarılarıyla dil okulları arasında önde gelen isimler olmayı başarmış yerlerdir. Melbourne dil okulları fiyatları, tercih edilen okula ve program tipine göre değişmektedir. Bu konuda daha net bilgi almak için yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında başarılı olan firmamız ile görüşebilirsiniz.

Şimdi Ara
Whatsapp