ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Avustralya’da Ekonomik Konaklama Ayarlama Hizmeti

Yurtdışında eğitim alacak tüm öğrenciler için konforlu ve eğitim süresince rahat edecekleri bir konaklama bulmak, eğitimden sonraki en önemli ikinci konudur. Avustralya Eğitim Dünyası, öğrencilerine kendi tercihlerine ve bütçelerine uygun konaklama konusunda destek vermektedir. Öğrencilerimiz Avustralyalı bir aile yanında kalmayı ya da okula yakın bir lokasyonda residence konaklamayı tercih edebilirler. Her iki konaklamanın da öne çıkan avantajları vardır. Öğrenciler konaklama tercihlerini vize öncesi yapabilecekleri gibi vizelerini aldıktan sonra da yapabilirler.

Aile Yanı Konaklama

Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencilerin en çok tercih ettikleri konaklama türü aile yanı konaklamadır.

Aile yanı konaklama, sıcak bir aile ortamında, bolca İngilizce pratiği yapabileceğiniz, Avustralya kültürünü ve yaşam tarzını yakından tanıyabileceğiniz en önemli alternatiftir. Konaklama yapılacak tüm aileler özenle seçilmektedir. Seçilen ailelerin misafirlerini rahat ettirebilecek konfor ve düzene sahip olmalarına, düzenli bir aile yaşantısı sürmelerine, ısıtma ve havalandırmasının iyi olması dikkate alınmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciye evin anahtarı verilir ve evin bir ferdi olarak evin düzenine uyum ve saygı göstermesi beklenir. Öğrenci ailenin çocuklu olmaması, sigara içmemesi, evcil hayvanı olmaması yönünde tercihte bulunabilir.

Aile yanı konaklama seçerken tek kişilik ya da çift kişilik oda seçebilirsiniz. Tek kişilik oda seçtiğinizde odanızı kısmen kişiselleştirecek şekilde düzenleyebilir ve odada dilediğiniz zaman yalnız kalma imkânına sahip olursunuz. Çift kişilik odada kalırken böyle bir imkânınız olmayacak ancak oda arkadaşınızla iyi bir arkadaşlık kurabilir ve ders dışında pratik yapma olanağına sahip olursunuz.

Sizin tercihinize bağlı bir diğer tercih de yemektir. İsterseniz tam pansiyon, isterseniz yarım pansiyon seçebilirsiniz. En çok tercih edilen yemek türü kahvaltı ve akşam yemeğidir.

Aile yanı konaklamada, ortak kullanım alanları, yemek saatleri, eve giriş-çıkış saatleri gibi konularda ailenin kurallarına uymanız beklenir.
Avustralya Eğitim Dünyası olarak, öğrencilerimize ilk ay aile yanında konaklamalarını tavsiye ediyoruz. İlk bir ay süresince bir ailenin rehberliğinde yeni bir kültüre adaptasyon çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. Bir ay sonrasında edindiğiniz ve anlaşabileceğinizi düşündüğünüz yeni arkadaşlarınızla ortak bir eve çıkabilir yada mevcut arkadaşlarınıza ev arkadaşı olarak dahil olabilirsiniz.

Öğrenci Yurtları

Avustralya’da yurt konaklaması genellikle üniversitelerde mevcuttur ve kampus içinde ve dışında olabilmektedir. Bunun dışında özel dil okullarının anlaşmalı olduğu yurtlar ve residencelar vardır. Bu sistemde yemek hazır olarak sunulmaz ancak yemek yapabileceğiniz tam teçhizatlı ortak kullanımlı mutfak mevcuttur.

Tek kişilik odalarda kalabileceğiniz gibi 2 ve 3 kişilik odalar da seçilebilir. Bu durumda fiyatlar çok daha cazip olmaktadır.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Öğrencilerin bir araya gelerek kirayı ve faturaları paylaşma esasına dayanan bu sistem öğrencilerin belli bir uyum sürecini atlattıktan sonra en çok tercih ettikleri konaklama seçeceğidir.

Konaklayan öğrencilere kendi evlerinin konforunu ve özgürce hareket imkanı sunan bu alternatifte öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yaparlar ve diğer ev arkadaşlarıyla kendi koydukları kuralları uygularlar.

Şimdi Ara
Yol Tarifi