ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Ekonomik Konaklama Hizmeti

Yurtdışında eğitim alacak tüm öğrenciler için ekonomik konaklama, eğitimden sonraki en önemli ikinci konudur. Avustralya Eğitim Dünyası olarak Avustralya’daki eğiminiz süresince sizin şartlarınıza en uygun ve en ekonomik konaklama alternatiflerimizle farkımızı hissedeceksiniz.  İster aile yanı konaklama, ister pansiyon ister öğrenci yanı konaklama tercih edin,  size uygun bir alternatifimiz mutlaka mevcuttur.

Aile Yanı Konaklama

Öğrencilerin en çok değerlendirdikleri seçenek olan aile yanı konaklama, sıcak bir aile ortamında, bolca İngilizce pratiği yapabileceğiniz ve yabancı bir kültürü ve yaşam tarzını yakından tanıyabileceğiniz en önemli alternatiftir. Konaklama yapılacak tüm aileler özenle seçilmektedir. Seçilen ailelerin misafirlerini rahat ettirebilecek konfor ve düzene sahip olmalarına, düzenli bir aile yaşantısı sürmelerine, ısıtma ve havalandırmasının iyi olması dikkate alınmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciye evin anahtarı verilir ve evin bir ferdi olarak evin düzenine uyum ve saygı göstermesi beklenir. Öğrenci ailenin çocuklu olmaması, sigara içmemesi yönünde tercihte bulunabilir.

Aile yanı konaklama seçerken tek kişilik ya da çift kişilik oda seçebilirsiniz. Tek kişilik oda seçtiğinizde odanızı dilediğiniz düzenlemeniz ve odada dilediğiniz zaman yalnız kalma imkânına sahip olursunuz, çift kişilik odada kalırken böyle bir imkânınız olmayacak ancak oda arkadaşınızla iyi bir arkadaşlık kurabilir ve ders dışında pratik yapma olanağına sahip olursunuz.

Sizin tercihinize bağlı bir diğer tercih de yemektir. İsterseniz tam pansiyon, isterseniz yarım pansiyon seçebilirsiniz.
Aile yanı konaklamada, ortak kullanım alanları, yemek saatleri, eve giriş-çıkış saatleri gibi konularda ailenin kurallarına uymanız beklenir.
Avustralya Eğitim Dünyası olarak, öğrencilerimize ilk ay aile yanında konaklamalarını tavsiye ediyoruz. İlk bir ay süresince bir ailenin rehberliğinde yeni bir kültüre adaptasyon çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. Bir ay sonrasında edindiğiniz ve anlaşabileceğinizi düşündüğünüz yeni arkadaşlarınızla ortak bir ev kiralayabilirsiniz. Ya da ev arkadaşı arayan bir eve ev arkadaşı olarak dahil olabilirsiniz.

Öğrenci Yurtları

Avustralya’da yurt konaklaması genellikle üniversitelerde mevcuttur ve kampus içinde ve dışında olabilmektedir.

Yine bu sistemde yemekli alternatifi seçebileceğiniz gibi ortak mutfakta kendi yemeğinizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Tek kişilik odalarda kalabileceğiniz gibi 2 ve 3 kişilik odalar da seçilebilir. Bu durumda fiyatlar çok daha cazip olmaktadır.

Paylaşımlı Öğrenci Evi

Öğrencilerin bir araya gelerek kirayı ve faturaları paylaşma esasına dayanan bu sistem öğrencilerin belli bir uyum sürecini atlattıktan sonra en çok tercih ettikleri konaklama seçeceğidir.

Konaklayan öğrencilere kendi evlerinin konforunu ve özgürce hareket imkanı sunan bu alternatifte öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yaparlar ve diğer ev arkadaşlarıyla kendikoydukları kuralları uygularlar.