ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Master Eğitim Danışmanlığı

Avustralya Eğitim Dünyası olarak günümüzün rekabetçi iş dünyasında yüksek eğitimin artık olmazsa olmaz bir şart olduğunu düşünüyoruz. Yurtdışında iyi bir eğitim almış olmak kişinin her zaman rakiplerinden birkaç adım öne çıkmasını sağlar. Çünkü yurtdışında eğitim almış olmak kişiye hem önemli bilgi donanımı sağlarken, ayrıca eğitim aldığı ortamın çok kültürlü olmasından dolayı çok farklı kişisel bir vizyon kazandırır. Kişi kazandığı bu vizyonla bilgisini birleştirebildiği oranda iş hayatında başarıyı yakalar. Bu nedenle çok kültürlü yapısıyla ve verdiği eğitimin kalitesiyle ve de eğitimi son zamanlarda iyice ticarete dökmüş diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça ekonomik fiyatlarıyla Avustralya ön plana çıkmaktadır.  Çünkü Avustralya öğrenciye eğitim alırken çalışma hakkı da tanımaktadır ve öğrenci part-time çalışarak oradaki konaklama masraflarını büyük oranda karşılayabilmektedir.

Avustralya, lisans eğitiminde sahip olduğu yüksek standart ve gelişmelere önem veren yenilikçi yapısıyla her yıl on binlerce yabancı öğrenciyi kendisine çekmektedir. Kıtadaki üniversiteler akla gelebilecek hemen her dalda lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir.

Yabancı öğrencilerin yarıdan fazlası işletme, iktisadi ve idari bilimler sahalarında eğitim görmektedir. Yarıdan fazlası tam zamanlı olarak okuyan öğrencilerin çoğu kampüs dışında konaklamaktadır. Yabancı üniversite öğrencilerinin Avustralya üniversitelerinde okuyanlara oranı yüzde 13′dür.

Federal hükümet, Avustralya’nın iki özel üniversitesi olan Queensland Bond ve Notre Dame University dışındaki bütün üniversiteleri finansal olarak desteklemektedir.

Avustralya üniversitelerine kabul edilmek için belli bir akademik ortalama ve İngilizce yeterlilik konusunda(*) iyi bir standarda sahip olmak gereklidir.

Üniversiteye giriş şartları her kurum tarafından ayrı ayrı belirlenmektedir.Lisansüstü ve doktora düzeyindeki programlar için başvurularda rekabet avantajı sağlamak için lisans derecesine ek olarak araştırma kabiliyeti ve/veya iş tecrübesine sahip olmak gereklidir. Lisansüstü programlara kabul edilirken, lisans eğitiminiz sırasında yaptığınız ödevler, araştırmalar, aldığınız notlar, alanınızla ilgili iş tecrübeniz büyük rol oynamaktadır.

Lisans eğitimi programlarının yıllık ücreti okula ve eğitim alanına göre değişmektedir. Okulların ücret durumu yıllık 15.000- 25.000 AUD aralığında olup, tıp için 50 000 AUD’yi bulabilmektedir.

İngilizce düzeyi yeterli olmayan ancak Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için dil+ lisans paketimiz, hem İngilizcenizi istediğiniz düzeye getirecek hem de İngilizce eğitiminiz  sonrası size IELTS stresi yaşamadan doğrudan üniversiteye başlayacaksınız.

Paket eğitim anlaşmamız şimdilik sınırlı sayıda üniversite için mevcuttur. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

LİSANSÜSTÜ VE DOKTORA EĞİTİMİ

Avustralya üniversitelerinin pek çoğu lisansüstü diploma, master ve doktora derecesi sunarlar. Bazı mastır dereceleri derslere ek olarak proje, araştırma veya her ikisinin bileşimini içerir. Master programları 1 yıl ile 2 yıl arasında olup,doktora derecesi, bir araştırma derecesi olup, genellikle üç yıl ve üzerindedir.

Şimdi Ara
Yol Tarifi