ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Avustralya Öğrenci Vizesi Değişiklikleri Daha Avantajlı!

AVUSTRALYA  ÖĞRENCİ VİZESİ ARTIK DAHA AVANTAJLI  !

Avustralya hükümeti en önemli ihracat kalemlerinden biri olan eğitimi korumak ve geliştirmek ve daha fazla öğrenciyi Avustralya’ya çekebilmek Avustralya öğrenci vizesinde bir dizi olumlu değişikliğe gitmiştir.
Son zamanlarda öğrenci vizesi ile ilgili katı tutumunun kötü sonuçlarını ekonomide hissetmeye başlayan Avustralya hükümeti objektif bir gözlemciyi görevlendirerek inceleme yaptırmıştır. Daha önce Sydney olimpiyatlarını yöneten Michael Knight’ı görevlendiren hükümet, sunulan çözüm önerilerini aynen kabul etmiştir.

Yeni Düzenlemelerle Gelen Değişiklikler

  • Diploma ve sertifika programlarına gidecek öğrencilerde artık IELTS veya TOEFL şartı aranmayacak olup öğrenciler okulun uyguladığı sınavla İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilecekler.
  • Diploma ve sertifika programları AL3 kategorisinden AL2’ye yükseltilmiş olup öğrencilerden bankada 3 ay para bekletme şartı aranmayacak.
  • İngilizce + diploma şeklinde paket eğitim alan öğrenciler de AL2 kategorisinde değerlendirilecekler.
  • Avustralya’da lisans ve master eğitimi alan öğrencilere eğitim sonrasında 24 ay çalışma izni verilecek. 24 Ay çalışma izninde kendi alanlarında iş bulma şartı aranmayacak.
  • Master ve doktora eğitimine giden öğrencinin birinci derece yakınları(eş ve çocuklar) full-time çalışabilecek.
  • Doktora eğitimi alan öğrencilere eğitim sonrasında 3 yıl çalışma izni verilecek ve eğitim süresince full-time çalışabilecekler.
  • Yüksek eğitim başvurularında streamlined visa processing sisteme geçilmiş olup, öğrenciler COE’yi vize başvurusu ile birlikte gönderdiği takdirde AL1 kategorisinde değerlendirilecektir. AL1 kategorisi en az risk taşıyan ülkelerin bulunduğu kategori olup, vize süreci hem hızlı hem de ret ihtimali en az olan kategoridir.
  • Dil+lisans, dil+master şeklinde başvuru yapan öğrenciler de  COE’yi vize başvurusunda sunarak AL1 kategorisinde değerlendirilebileceklerdir.
  • Lise eğitimi için Avustralya’yı tercih edecekler de AL2 kategorisinde değerlendirileceklerdir.
  • Avustralya’da öğrencilik sırasında haftada 20 saat olmak üzere okul zamanlarında part-time, tatil zamanlarında saat kısıtlaması olmadan full-time çalışma izni vardır.

Avustralya ile ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için info@auegitim.com’a e-mail gönderebilir, 0212 236 57 93 no’lu telefondan Avustralya Eğitim Dünyası’na ulaşabilirsiniz.

Şimdi Ara
Whatsapp