ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Genel İngilizce

 Günümüzde eğitim ve iş alanında ileri derecede  İngilizce okuma, yazma ve konuşma bilgisinin önemi, her geçen gün artmaktadır. Yurtdışında dil öğrenmenin getirdiği hızlı ve kalıcı öğrenme avantajı,  dil eğitimini yurtdışında almayı oldukça popüler hale getirmiştir.  Avustralya da bu anlamda hem dil öğrenimi, hem de sunduğu yaşam kalitesiyle İngilizce öğrenimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar İngilizce sınıfları bulunmakta olup, istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz. Dil okullarının tamamında genel İngilizce programları sunulmaktadır.  Avustralya’da dil okulu en az 4 en fazla 50 hafta olabilmektedir ve bu öğrencilerin İngilizcelerini istedikleri düzeye getirmeleri için yeterli bir süredir.

Avustralya’da ingilizce programlarının başlangıç tarihleri  oldukça esnek olup yıl boyunca devamlı kayıt olabilme imkanı vardır.Hemen her pazartesi başlayan kurslar vardır. Hafta içi  sabahları veya tercihe göre öğleden sonra grubu hatta bazı dil okullarının akşam grupları da mevcuttur.Ders programı genellikle sabah 9’da başlayıp öğleden sonraya kadar devam eder. Öğrenciler boş zamanlarında okulların bilgisayar salonlarından, kütüphanelerinden ve sosyal imkanlarından yararlanırlar. Özellikle uzun dönem İngilizce eğitimi almayı planlayanlar veya eğitim gördüğü şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olanlar için ideal bir seçenektir.

Genel olarak kurslar Pazartesi’den Cuma’ya her gün 4  ile 6 ders olmak üzere haftada ortalama 20-30 saattir. Dersler, aralarında 5-10 dakika molalar olmak üzere 40-60 dakika sürmektedir.

Avustralya hükumeti eğitim kalitesine büyük önem verir. Avustralya’da dil eğitim kurumları NEAS adı verilen devlet kurumu tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Her yıl yeterli nitelikleri karşılamayan bir çok okul devlet tarafından kapatılmaktadır. Bu nedenle dil okulu seçerken çok dikkatli olunmalıdır. Ve sadece dil okulunun fiyatına bakarak tercih yapılmaması önemle tavsiye edilir.

AED olarak çalıştığımız okulların öğretmen kalitesine, okulun konumuna,öğrenciye sağladığı imkanlara, öğrenci dağılımına, dersleri hangi donatıları kullarak işlediğine özellikle dikkat ediyoruz.Dil okulu seçerken öğrencilerimizin mevcut şartlarını gözardı etmeden, en kaliteli dil okullarına yerleştiriyoruz. Çalıştığımız dil okulları, öğrencilere dil eğitimi dışında da sosyal aktiviteleriyle de ön plana çıkmaktadır. Özellikle Türk öğrencilerin yoğun olarak gönderildiği zincir okulları tercih etmiyoruz.

Şimdi Ara
Yol Tarifi