Charles Darwin University

Charles Darwin Üniversitesi Avustralya’nın North Territory bölgesinde 50 yıldır yükseköğretim eğitimi veren bir üniversitedir. Darwin banliyösü Casuarine, Palmerston, Alice Springs, Katherine ve Nhulunbuy bölgelerinde ki kampüsleri ve Jabiru, Tennant Creek ve Yulara’da ki eğitim merkezleri ile Borth Territory’nin en büyük yükseköğretim kurumudur.

CDU 2003 Yılında Northern Territory Üniversitesi, Alice Springs’de bulunan Centralian College, Katherine’de bulunan NT Rural College ve Menzies School of Health Research kurumlarının birleşmesiyle kurulmuştur. Üniversite adını ünlü İngiliz Doğa Bilimci Charles Darwin’den almıştır.

Günümüzde CDU, eğitim, öğretim,  araştırma konularına yeni bir bakış açısı sunmaktadır. Üniversite yerel ve kültürlerarası bilgi, tropikal ve çöl bilgisi konusunda uluslararası çapta tanınımış bir kurum olmayı hedeflemektedir.

Birçok konuda eğitim veren bir kurum olarak CDU, öğrenciler için eşi bulunmayan pathway olanakları sunmaktadır; meslek yüksek okullarından ileri araştırma derecelerine gibi. Öğrencilerimiz yerel bölgeden, Avustralya’nın her yerinden ve yurtdısından gelmektedir.

20,098 öğrenciye sahip olan CDU ‘da öğrenci profili yerel ve uluslararası öğrencilerden, okulu ayrım bırakıp tekrar okumak isteyenler ve okula dönen yaşlı öğrencilerden oluşmaktadır.

Üniversite pek çok alanda Yüksek Öğretim ve Meslki, eğitim dersleri vermektedir. Esnek eğitim olanaklarına sahip olan üniversitede part-time, dışarıdan bitirme ve onlkine olarak okuma seçenekleri bulunmaktadır.

Charles Darwin Üniversitesi Kampüsleri

Darwin, Palmerston, Alice Springs, Katherine, Nhulunbuy, Jabiru, Tennant Creek ve Yulara şehirlerde yer almakta (Northern Territory eyaletinde).
Charles Darwin Üniversitesi Eğitim Programları

Accountancy, Banking & Finance

Business & Management Studies

Hospitality Management

Law

Sports/ Leisure Management

Computer Science

Environmental Studies

Information Technology

Art & Design

Communications & Media Studies

Education

Civil Engineering

Electrical & Electronic Engineering

Engineering (General)

Midwifery

Nursing

Pharmacy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Avustralya Tarihi Hakkında Merak Edilenler

İngiliz hükümeti 1786’da Yeni Güney Galler’e yerleşmeye karar verdi ve kolonizasyon 1788’in başlarında başladı. 1851’de altının bulunmasıyla birlikte büyük değişimlere

Ücretsiz Bilgi İstek Formu

Promosyon ve fırsatlardan yararlanmak için formu doldurun. Danışmanlarımız sizi en kısa sürede arasın.