ANA SAYFA ·   (0212) 236 57 93 ·   info@realegitim.com

Akademik İngilizce

Akademik İngilizce ya da diğer adıyla üniversiteye hazırlık dil programları, İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak için gerekli olan dil gereksinimlerini karşılar. Bu programa katılan öğrenciler eğitim dili İngilizce olan eğitim programını almaya başlamadan önce İngilizcelerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bazı öğrenciler de bu programlara, yurtdışında okurken onları ne gibi proje ve davranışların beklediğini öğrenmek için katılmaktadır.

Yurtdışında Üniversite ya da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin üniversite için IELTS’den 6, yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için 6,5 skoru gerekir. Akademik İngilizce Programları bu skorları alamayan öğrencileri hazırlamak ve bu skorları edinmelerini sağlamak için gerekli programlardır.

Akademik İngilizce programları kısa ama isteğe cevap verebilen en az 10 haftadan başlayıp en fazla 20 haftaya kadar İngilizce konuşulan bir ülkede eğitimlerine devam etmek isteyen kişilere yönelik program 10 haftalık paket programlar halinde verilmektedir ve akademik İngilizce 1 ve 2 şeklinde iki bölümdür. Eğitimlerine Avustralya’da devam etmek isteyen öğrenciler AED danışmanlarından her türlü konuda destek almaktadırlar. Bazı üniversiteler akademik İngilizce programlarını IELTS yerine kabul etmektedirler. Akademik İngilizce programlarını başarıyla tamamlayanlar IELTS sınavına girmeden de bir yüksek eğitim programına devam edebilirler. Ancak bu her üniversite için geçerli değildir Dersler her hafta 20-25 saat sürmektedir.

Akademik İngilizce programları kelime bilgisi, dilbilgisi, okuma-yazma, konuşma ve dinleme gibi genel akademik ve çalışma becerileri kazandırır, öğrencileri üniversite seviyesindeki derslere hazırlarlar. Ders programı öncelikle öğrencilerin bu becerilerini geliştirme yönünde hazırlanır. Örneğin okuma/ yazma bölümünde, öğrenciler ders kitaplarını, gazete ve dergilerdeki makaleleri okumayı, hazırlayacakları makaleler için uygun başlıklar bulmayı, yazılarını iyi organize edebilmeyi ve araştırma makaleleri gibi birçok makale türünü yazmayı öğrenirler. Dinleme sınıfında öğrenciler üniversitede bir dersin nasıl dinlenmesi gerektiğini, nasıl not tutulacağını, konuşma hazırlamayı, telaffuzlarını geliştirmeyi ve sınıf münazaralarını yürütmeyi öğrenirler. Konuşma sınıflarında telaffuzlarını geliştirmeyi, sunum yapmayı, etkili iletişim sunmayı öğrenirler. Bu programı alan öğrenciler özellikle sunum becerilerini de geliştirerek hem öğrenim hayatı boyunca hem de sonrasında iş hayatında oldukça faydalı beceriler kazanmış olurlar.

Akademik İngilizce programına genel İngilizce programını tamamlamış ve en az lise mezunu her öğrenci katılabilir.

Şimdi Ara
Yol Tarifi