ANA SAYFA   (0212) 236 57 93 / info@realegitim.com

Avustralya Diğer Şehirlerde İngilizce

Avustralya, dil eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilerin son dönemlerde en çok tercih ettikleri ülkelerden biri olmayı başardı. Kozmopolit yaşamı, kültürel değerleri, turistik alanları, denizi, kum ve güneşi ile dikkat çekici olmanın yanında dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biri olması, ülkenin cazip olmasındaki etkilerdir. Avustralya’da İngilizce eğitimi almak için birçok alternatif şehir vardır. Sydney, Melbourne, Brisbane gibi ülkenin en bilinen kentleri ile birlikte daha ekonomik, daha sakin ve yaşam masrafları bakımından daha az maliyet gerektiren Perth, Cairns, Gold Coast gibi şehirler de İngilizce eğitimi almak için tercih edilebilecek yerlerdir.  Genel olarak tüm şehirlerdeki dil okullarının sürekli olarak devlet tarafından denetleniyor olması, öğrencilerin daha güvenli bir şekilde eğitim almalarına katkı sunmaktadır.

Cairns’de İngilizce eğitimi

Queensland eyaletine bağlı olan Cairns, İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin tercih edebilecekleri en güzel Avustralya kentlerinden biridir. Hem öğrenmek hem de tatil yapmak isteyenler için ideal bir kent olan Cairns, 130,000’lik bir nüfusa sahiptir. Kalabalık olmaması, diğer kentlere göre biraz daha gözden ırak olması, pırıl pırıl denizi ve kültürel alanlara sahip olması burada eğitim almayı cazip hale getirmektedir. Büyük Set Resifi, Daintree Ulusal Parkı, Cape Tribulation, Cooktown ve Cape York Yarımadası’nın diğer bölgelere açılan bir geçit niteliğinde olan Cairns, ev sahipliği yaptığı dil okulları ile özellikle Türk öğrencilerin daha yoğunlukta tercih ettikleri bir şehirdir.

Cairns dil okulları

Avustralya’da Sydney, Melbourne ve Brisbane gibi popüler şehirler dışında daha az maliyetle İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin tercih ettikleri Cairns’de en çok tercih edilen 3 dil okulu vardır. OHC English, Cairns Language Centre (Eurocenters) ve Study & Live in your Teacher’s Home en çok tercih edilen dil okullarıdır. Üniversiteye hazırlık kurs programları, temel İngilizce, sınav hazırlık kursları gibi eğitim programlarının bulunduğu dil okullarında, her öğrenci istediği gibi eğitim alabilir.

Cairns’de yaşam

Yaşam maliyeti bakımından ülkenin en makul fiyatlarına sahip olan Cairns, ulaşım ve iletişim alanında sıkıntı yaşamayacağınız bir şehirdir. Turistik değerlerinin fazla olması sayesinde eğitim vakitleri dışında hoş vakitler geçirerek eğlenebileceğiniz bir şehirdir. Çalışma izni alan öğrenciler için iş bulma sahalarının geniş olması ise ayrıca Cairns’de İngilizce eğitimi almayı cazip hale getirmektedir.


Gold Coast’ta İngilizce

Pasifik Okyanusu kıyısında Avustralya‘nın Queensland eyaletinin güney doğusunda yer alan Gold Coast, sessiz ve sükunetin hâkim olduğu kentlerden biridir. Yaklaşık 650 bin nüfusa sahip olması, şehrin kalabalık olmasını engellemektedir. Avustralya’nın en popüler tatil beldelerine sahip olması ile ün kazanan Gold Coast, İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin tercih ettikleri kentlerden biridir. Gold Coast’ta İngilizce eğitimi alan öğrenciler, şehrin turistik bir yer olmasından dolayı iş bulmaları çok daha kolay bir hale geliyor. Bu da eğitim alırken çalışmanın kolaylaşmasını sağlamaktadır.

Gold Coast’ta yaşam

Avustralya’da genel olarak yaşam kalitesi diğer ülkelere göre çok daha iyidir. Suç oranının az olması, insanların birbirlerine karşı saygılı olmaları, uluslararası öğrencilere karşı sıcak ve samimi olmaları gibi önemli nedenler, burada öğrencilik yapmayı cazip hale getirmektedir. Gold Coast’ta yaşam da yine ülke kalitesine uygun şekilde devam etmektedir. Ulaşım açısından herhangi bir problemin olmayışı, konaklamada farklı alternatiflerin bulunması, çalışma izni alan öğrencilerin kendilerine uygun iş alanlarını bulabilmeleri, Gold Coast’ta İngilizce eğitimi almayı cazip kılan nedenlerdir.

Gold Coast dil okulları

Gold Coast’ta İngilizce eğitimi alınabilecek birçok dil okulu bulunmaktadır. Ancak eğitim kalitesi ile önde gelen bir kurum arayışı içinde olanlar için Australian International College of Language, OHC English, Embassy English ve Study & Live in your Teacher’s Home İngilizce dil okulları önerilebilecek okullardır. Eğitim kalitesi ile ülkede bilinirlik kazanan dil okulları, konaklama seçenekleri ve eğitim programları ile her öğrencinin beklentisini en üst düzeyde karşılayabilecek kaliteye sahiptirler. Temel İngilizce, yoğunlaştırılmış İngilizce, akademik İngilizce, sınav hazırlık kursları gibi program seçeneklerinden sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz.


Avustralya’da İngilizce eğitimi için arayı

Deneyimli uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile hizmet verdiğimiz AUEGİTİM, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için alternatifleri ile bilinen bir kurumdur. Avustralya’nın en popüler kentlerinde dil eğitimi almak için gerekli evrakların hazırlanması, vize işlemlerinin hızlandırılması gibi birçok konuda destek alabileceğiniz eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçerek, detaylı bilgi alabilir, kayıt için gerekli olan işlemlerin yapılması konusunda destek alabilirsiniz.

Şimdi Ara
Whatsapp